• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gibson58 - специалист
Ще ремонтирам банята и съм направил един дизайн, обаче не знам дали има такива материали и дали става добре(трайно).
Въпросът ми конкретно е. Има ли материал/мазилка, който да се положи върху старите плочки и да се боядиса с водоустойчива боя (ако има и такава подходяща)? Обаче става дума за стената точно където е душа и ще се мокри директно при всяко къпане? Идеята е да се получи такъв ефект https://i.pinimg.com/564x/e2/32/d0/e232 ... 84585d.jpg насрещната сива матова стена. И дали може да се постигне мат,който да издържа на мокренето?
П.С. налага се да е върху старите гланцови плочки поради ред причини,които няма да са тема на това обсъждане и знам,че е много по-добре да се махнат, но няма тази възможност.
Последна промяна от gibson58 на чет мар 28, 2019 5:28 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Можеш да решиш проблема, като сложиш фолио върху плочките. Има такива фолия, но не по магазините а в специализираните фирми, например Васкони или Микроасу
gibson58 - специалист
чет мар 28, 2019 5:27 pmVLADO66 написа:
Можеш да решиш проблема, като сложиш фолио върху плочките. Има такива фолия, но не по магазините а в специализираните фирми, например Васкони или Микроасу
Да ,и с фолио би могло да стане,но с какво да загладя фугите за да не се очертават?
VLADO66 - майстор
чет мар 28, 2019 5:29 pmgibson58 написа:
чет мар 28, 2019 5:27 pmVLADO66 написа:
Можеш да решиш проблема, като сложиш фолио върху плочките. Има такива фолия, но не по магазините а в специализираните фирми, например Васкони или Микроасу
Да ,и с фолио би могло да стане,но с какво да загладя фугите за да не се очертават?
Пробвай с авто кит
Hoвoceлckи - майстор
Появи ми се подобен проблем: ще облепям с фолио барплот ("кухненски", "работен"), който в момента е с плочки. Някой вече да го е правил? Практично запълване на фугите (освен автокит)?
Lutchezar - майстор
С какво не те устройва кита?
За друг такъв евтин материал с добра адхезия към плочките не мога да се сетя.
brick - специалист
gibson58 написа:
Обаче става дума за стената точно където е душа и ще се мокри директно при всяко къпане? Идеята е да се получи такъв ефект https://i.pinimg.com/564x/e2/32/d0/e232 ... 84585d.jpg насрещната сива матова стена. И дали може да се постигне мат,който да издържа на мокренето?
Не е проблем покритие, което да издържа на мокрене от душа, въпросът е как ще чистиш матова повърхност от всичката гняс, която ще се отлага върху нея при къпане?

Hoвoceлckи написа:
Появи ми се подобен проблем: ще облепям с фолио барплот ("кухненски", "работен"), който в момента е с плочки. Някой вече да го е правил? Практично запълване на фугите (освен автокит)?
Само фугите ли? Самите плочки ако не са налепени в идеална равнина, като опънеш фолиото върху тях, ще изпъкнат като квадрати.
Hoвoceлckи - майстор
С кита ми се струва, че ще е бавно и трудно :?
Може да се каже, че плочките са добре налепени (в равнина), но точно "изпъкването" на квадратите ми се ще да го избегна. На стена направо не си личат. Но в хоризонтала, по която ще се слага това-онова ... Поне след време може би ще потъне фолиото във фугите и ще си проличат ...
Lutchezar - майстор
Самонивелиращо нещо. Смола или пък не, въпросът е да грундираш с правилното. Но ще се оскъпи доста.
  • 1
  • 2

Тема "Замазка и боя върху плочки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: