• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте.
Две от стените в банята ми са от етернитови плоскости. Притеснява ме свалянето им, защото съдържат азбест, а той е най-токсичен в сухо състояние. Тези плоскости не трябва да се чупят или пробиват, защото запрашаването тогава е най-голямо. Въпросът ми е как са монтирани тези плоскости? - между всеки две, сглобката е нут-перо, но не знам как са хванати към пода и тавана. Възможно ли е да са спънати с рамката на вратата, а горе и долу да са замазани само с гипс/цимент? Спешно ми трябва компетентен отговор, защото влизам в ремонт и бригадата, която ще кърти не си поплюва много и най-вероятно ще направи всичко на сол.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 07, 2019 11:59 amhobit написа:
...Спешно ми трябва компетентен отговор, защото влизам в ремонт и бригадата, която ще кърти не си поплюва много и най-вероятно ще направи всичко на сол.
Бригадата прави всичко на сол, после изгребва, измита и изхвърля, ти слагаш една маска, опрахосмукваш и си ОК
А, ако искаш да живееш по-дълго здрав, избягвай готови преработени храни :-) Бисквитки, саламчета, сещаш се :-)
Успех!
нед апр 07, 2019 12:23 pmn_a написа:
нед апр 07, 2019 11:59 amhobit написа:
...Спешно ми трябва компетентен отговор, защото влизам в ремонт и бригадата, която ще кърти не си поплюва много и най-вероятно ще направи всичко на сол.
Бригадата прави всичко на сол, после изгребва, измита и изхвърля, ти слагаш една маска, опрахосмукваш и си ОК
А, ако искаш да живееш по-дълго здрав, избягвай готови преработени храни :-) Бисквитки, саламчета, сещаш се :-)
Успех!
Благодаря. Ок, но затова питам предварително, за да не стане всичко на сол. Има ли начин плоскостите да се демонтират цели?
Димитър Димов - специалист
С колко мислиш че ще съкратят живота тези 8-10 квадрата етернит :? ?Замисли се че ако тези две стени етернит бяха смъртоносни бригадата щеше да те накара сам да го премахнеш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 07, 2019 1:37 pmДимитър Димов написа:
С колко мислиш че ще съкратят живота тези 8-10 квадрата етернит :? ?Замисли се че ако тези две стени етернит бяха смъртоносни бригадата щеше да те накара сам да го премахнеш.
Недей така, деее
Димитър Димов - специалист
нед апр 07, 2019 2:51 pmn_a написа:
нед апр 07, 2019 1:37 pmДимитър Димов написа:
С колко мислиш че ще съкратят живота тези 8-10 квадрата етернит :? ?Замисли се че ако тези две стени етернит бяха смъртоносни бригадата щеше да те накара сам да го премахнеш.
Недей така, деее
А така требе.Едно време навсякъде се използваше етернит и народа живееше по 75 г. и нагоре,а сега всички са еко и био и едва го докарват до пенсия.
hidrazin - майстор
Ми що не отидеш ти да го махнеш?
Иначе е много лесно ваденето на кестени от огъня с чужди ръце...

НАРЕДБА № 9 ОТ 4 АВГУСТ 2006 Г. ЗА ЗАЩИТА НА РАБОТЕЩИТЕ ОТ РИСКОВЕ, СВЪРЗАНИ С ЕКСПОЗИЦИЯ НА АЗБЕСТ ПРИ РАБОТА
:partyman:
Димитър Димов - специалист
нед апр 07, 2019 5:03 pmhidrazin написа:
Ми що не отидеш ти да го махнеш?
Иначе е много лесно ваденето на кестени от огъня с чужди ръце...

НАРЕДБА № 9 ОТ 4 АВГУСТ 2006 Г. ЗА ЗАЩИТА НА РАБОТЕЩИТЕ ОТ РИСКОВЕ, СВЪРЗАНИ С ЕКСПОЗИЦИЯ НА АЗБЕСТ ПРИ РАБОТА
:partyman:
А защо си мислиш че не съм го правил?Едва ли си толкова млад че да не знаеш че бараките и др. постройки бяха покрити с етернит,че в много градове ВиК мрежата пак беше етернитова,или тогава не са знаели че е канцерогенен?
jgt - специалист
нед апр 07, 2019 11:59 amhobit написа:
Здравейте.
Две от стените в банята ми са от етернитови плоскости. ... Въпросът ми е как са монтирани тези плоскости? - между всеки две, сглобката е нут-перо, но не знам как са хванати към пода и тавана. .....
Зависи от предназначението им. При мен бяха преграда за тръби(води:т.;студ.;дъжд.;канал, вент.) и бяха 5 мм хванати за винкел-рамка с винтове. Ако са преградни панели 6 см, са монтирани преди замазката и са запънати с нея, а горе - с клин и замазка-пълнеж.
Изкърти малко и ще ти се изясни.
  • 1
  • 2

Тема "Сваляне на етернитови плоскости в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: