• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Колю - напреднал
чет май 02, 2019 9:31 pmjekasus написа:
Одобрявам, помисли предварително за дренажа на клапана.
Дренаж на клапана нямам идея как се прави! Принципно съм решил да сложа един подов сифон в килера, ей така за всеки случай, имайки предвид факта, че там ще има бойлер и перална машина ... всичко се случва! Естествено и плочки ще се лепят до нужното ниво, а на пода хидроизолация (на стените ще хидроизолирам до където ми стигне материала, но минимум 20-30см.). Сифонът е избран и вече закупен - AlcaPlast APV1321, отново поради наличието на допълнителна клапа към водния затвор съпоставени с цената на продукта.
чет май 02, 2019 9:31 pmjekasus написа:
По картинката - долу вляво - вградено казанче, 80 см му стигат напълно, остават ти 120см за душа.
Имаш предвид на стената, която е 203см?
чет май 02, 2019 9:31 pmjekasus написа:
Само параван, никакви врати, и да знаеш, че триплекса е доста по-евтин от каленото стъкло. профил на стена и един крепеж на пода - минимални проблеми със мръсотията и плесен.
Триплекс, като автомобилните челни стъкла?! Къде да го търся, достатъчно безопасен ли е (имам две малки деца), профилите и крепежите къде да търся (има ли нужда и от някакви уплътнения)?
Тези напречни държачи, който се захващат за успоредната на паравана стена и горната му част за допълнително укрепване продават ли се някъде?
чет май 02, 2019 9:31 pmjekasus написа:
Принудителна вентилация над душа, по възможност на тавана. Не питай защо, а търсиш начин да направиш.
Предполагам има начин, но не ми се миришат миризмите на съседите, мога ли да го изведа директно вън ... през стената ... какви са особеностите при такова изпълнение, ако изобщо е удачен вариант? Евентуално някаква ситна метална мрежа на изхода, може би?!? Предполагам идеята е по-бързото отвеждане на парите?


Праг на вратата от плочки ли правиш?
Всички фуги ще са 2мм, вече са закупени дистанционерите.

чет май 02, 2019 9:31 pmjekasus написа:
Почвай да къртиш, нямаш време :-D
Нищо не мога да започвам преди 01.07. Тогава встъпвам в имота, към момента нямам никакъв достъп, предните собственици живеят все още там.
chapara - майстор
Принципно jekasus ти е дал най добрия вариант. Аз лично у дома съм с алуминиева врата и ПВЦ прозорец, които по цвят външно не се различават, цвят на дърво, но искам да подчертая че имам врата, а не проорец, каквито обикновенно се монтират
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Колю - напреднал
И ние с половинката стигнахме до това разположение в процеса на планиране.
Вратата ще си е обикновена интериорна и тук съм непоклатим :)
@chapara снимките ти не са с много добро качество, но външните ъгли ми приличат на "челосани" (или както там се нарича, когато плочките са скосени под 45*) Много ми харесва като вариант и ако намеря машина ще го приложим. Какво има до тоалетната и защо капакът й изглежда някак странно (малко е размазано и не мога да се ориентирам).

@jekasus днес още сутринта ходих до една фирма занимаваща се със изработка на какво ли не от стъкло (мога да посоча сайта, ако трябва) и ме убеждаваха, че с триплекс няма да се получи и не е ОК, особено когато трябва да се стегне в държачите. Предложиха ми закалено стъкло, видимо добра изработка на параван със сгъване тип хармоника, но цената беше :shock: :rolleyes:
Мислех си няма ли вариант за изработка от някакво PVC като по-евтините душ кабини?!
Нещо да ви хрумва по този въпрос?

Прикачен файл

ban.png
ban.png (6.91 KиБ) Видяна 2040 пъти
jekasus - майстор
Колю написа:
И ние с половинката стигнахме до това разположение в процеса на планиране.
Тая част на темата е затворена :-D
Колю написа:
но външните ъгли ми приличат на "челосани"
Пилени.
Ако се навиеш на всичките 100% за тях, ще кажа как се правят най лесно, но си искат две не толкоз скъпи машини.
Колю написа:
Какво има до тоалетната и защо капакът й изглежда някак странно
Капак със джуджавка за миене на гъза, или една от версии на душ-биде.
Колю написа:
че с триплекс няма да се получи
Триплекс е за неподвижно стъкло, не ставало за отвори за панти.
Щом искаш подвижно стъкло - остава каленото.
Колю написа:
Вратата ще си е обикновена интериорна и тук съм непоклатим
Первази, и вероятно касата и вратата ще се режат допълнително - ряза да се обработи със боята за врати, вратарите си я имат за поправки.
Колю написа:
Дренаж на клапана нямам идея как се прави!
5 лв. https://www.sifon.bg/bg/product/%D1%81% ... escription
Аз друго правя, но то мойто е лудо...
Колю написа:
Предполагам идеята е по-бързото отвеждане на парите?
Да, основно всички бани, които само със прозорец, мухлясват по тавана, тези, които не са - ама надали ще варосваш тавана.
muhala - майстор
пет май 03, 2019 8:57 amchapara написа:
....
Имаш и японска тоалетна :) кеф.
chapara - майстор
пет май 03, 2019 11:47 pmjekasus написа:
Да, основно всички бани, които само със прозорец, мухлясват по тавана, тези, които не са - ама надали ще варосваш тавана.
Е моята е само с прозорец и минерална мазилка, па не е мухлясала, а няма и да мухляса :-D
lov - майстор
чет май 02, 2019 10:24 pmКолю написа:
....... Принципно съм решил да сложа един подов сифон в килера, ей така за всеки случай, имайки предвид факта, че там ще има бойлер и перална машина ... всичко се случва!
..............
Предвиди си дренаж за предпазния клапан на бойлера директно заустен към канализацията. Не после да опъваш разни шлаухки към канала. Аз го правих с обикновенна PEX-ва тръба Ф16. Оставям я по дълга да излезе на около 20-30 санта под нивото на изводите на бойлера.Да е достатъчно че да може да се сгъне нормално после. Като го закача я подрежа до нужната дължина и я надявам на щуцера на предпазния клапан. Видя ми се по сложно с тези сифони а и утре ако сменя модела на бойлера може да не съвпада. мястото на изводите и клапана.
Колю - напреднал
пет май 03, 2019 11:47 pmjekasus написа:
Ако се навиеш на всичките 100% за тях, ще кажа как се правят най лесно, но си искат две не толкоз скъпи машини.
Навит съм, сподели тайната, наистина много ми харесва.
пет май 03, 2019 11:47 pmjekasus написа:
Аз друго правя, но то мойто е лудо...
Сподели, лудите неща са ми любими!
съб май 04, 2019 9:31 amchapara написа:
... не е мухлясала, а няма и да мухляса
Предполагам, защото редовно я проветряваш?!
съб май 04, 2019 9:41 amlov написа:
Предвиди си дренаж за предпазния клапан на бойлера директно заустен към канализацията. Не после да опъваш разни шлаухки към канала.
Аз за първи път виждам такъв сифон, трябва да се разровя за инфо ... от 10 г. съм с бойлер, два съм сменил, а клапаните никога не са пускали и капка ... странно ...
lov - майстор
Даже периодично трябва да се тестват като им се натиска палчето по възможност на максимален дебит за да се изчистят отлаганията.

Бил късметлия да са настроени на по високо налягане което е много малко вероятно. Или възвратния клапан не е работил както трябва и имаш много ниско налягане в системата на водопровода.
Прави нещо да си готов щото съм се нагледал на една камара туби шишета и маркучи по разни килери. :) И по лошото е че забравят да ги изливат а от долу сложили пералнята и познай какво се случва с нея като се удави.
chapara - майстор
Изображение

Изображение

Обърни внимание и на връзките за вода към бойлера :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Банята на Колю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: