• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Колю - напреднал
Точно за връзките щях да питам, че не съм виждал такива до сега, а изглеждат "найс"!
И за "мандалмата" за отводняването кажи!
jekasus - майстор
Колю написа:
Точно за връзките щях да питам
Някои майстори, които имат инструмент,правят по нужния размер, но съм виждал и готови да продават.
http://www.thermodesigntotal.com/bg/p/6 ... 0%BD%D0%B0
Колю написа:
И за "мандалмата" за отводняването кажи!
Водопроводна ППР тръба, вързана към канализация.
Аз обикновенно плътно залепвам ППР-капа към розетката/не намерих снимката/.
Моя "лудост", че дренажа правя през сифон -

Прикачен файл

DSC00760.JPG
DSC00760.JPG (75.5 KиБ) Видяна 1843 пъти
lov - майстор
То и за правя една S-ка с тръбата преди да я вкарам в канала и сифона е готов. :-D
chapara - майстор
И за к'во ви е тая е'ска, т'ва да не е отворен тип сифон :roll: :?
radius - майстор
Едната дъга много несъосна нещо :razz: , ама за канал може.
И тия спир. кранчета на топлата вода нали ги отхвърлихме някъде по темите. Иначе иноксовите гофри много стилно стоят.
chapara - майстор
вт май 07, 2019 3:56 pmradius написа:

И тия спир. кранчета на топлата вода нали ги отхвърлихме някъде по темите. Иначе иноксовите гофри много стилно стоят.
Нямам спомен за отхвърляне :? Аз съм с ТЕЦ. Точно това на топлата вода се беше прецакало и блъскаше вода към бойлера, а за нещастие възвратния клапан и той нещо си, та така през прословутия дренаж заминали нам си колко кубика топла вода без да се ни чуе , ни види. Е сещай се каква сметка ми дойде. Смених кранчето и клапана и нещата сега са добре. Та по добре гащите да са завързани, а и при смяна или някаква авария по бойлера с тапа ли да спирам ТЕЦ-овата вода :? За къща може и да става, но на ТЕЦ- [-X

:partyman:
jekasus - майстор
chapara написа:
И за к'во ви е тая е'ска, т'ва да не е отворен тип сифон :roll: :?
Лудоста си не описах докрай :-D - някои производители на бойлери, омекотителни системи, филтри изискват да няма пряк контакт със канализация при дренаж.
То понякога така правя, а когато често така правиш - свикваш да правиш така :-D .
Наскоро посетих един стар обект - аз не затапих тръбичката, колегите при монтажа на бойлер също, просто мушнаха шлауха вътре, та въпроса - дали може да мирише от тая тръбичка, която вързана директно към канализация?
И никой не карам да прави така :-D

Прикачен файл

IMG_1785.JPG
IMG_1785.JPG (74.97 KиБ) Видяна 1721 пъти
D103314 - специалист
[quote=jekasus post_id=974790 time=1556382770 user_id=41153]
[quote=Колю]
Защо не е за препоръка? Като гледам клипове само такава ползва народа ... може ли да помоля за плюсове и минуси при избора на 2К хидроизолации
[/quote]Мажат, щото е лесно, но никой не казва, че стени и под трябва да със минимум влага.
[quote=Колю]
Смятам категорично всичко да се "изпипа" и да се направи "както трябва"
[/quote][quote=Колю]Тоя вариант го отпиши.
Мисля, че XPS трябва да залепя към пода с пяна за лепена на XPS.
[/quote]
XPS не става като основа под плочки/бие на "кухо", затова тези технологии не са за наш менталитет/, по-добре дай пари за Рапидо, ако замазката превишава 10 см, комбинирай XPS и замазка , за да намалиш дебелината на замазката.
Имаш два месеца да направиш банята, даже са много, че да направиш без излишни "бързи работи"...

Разбирам напълно какво има предвид автора....ама да се посмеем малко/и да помислим.../:
D103314 - специалист
Представям на Вашето внимание
ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ:
Извършване на строително-монтажни работи по проект:„РЕКОНСТРУКЦИЯ ЗООПАРК“ГР.СТАРА ЗАГОРА
Проектното решение обхваща всички обекти и под обекти на територията на Зоопарка.
Технико –икономически показатели :
Площ: 73 282м2
[/quote]
Проекта е на стойност близо 4млн.лева без ДДС. Във въпросната спецификация под Цели на проекта: ....7.Спомагат за поддържане на нормално физиологично състояние на животните и тяхната репродуктивна способност;
8.Позволяват максимално удовлетворяване на етологичните нужди на животните, като им предоставят необходимата социална среда и достатъчно лично пространство за всеки индивид;
И такааа...: под номер 33:
33.Клетка лъв
Предвижда се ремонт на метална конструкция и стоманена мрежа, [b][u]реконструкция и ремонт на съществуващата вътрешна клетка-по подовете топлоизолация XPS5.0 см, изравнителна циментова замазка 3.0см, керамика;[/u][/b] по вътрешнните стени-вътрешна в.ц.мазилка по тухленитестени, гипсова шпакловка, латекс; гипсова шпакловка и латекс по таваните; топлоизолация от каменна вата по външните стени и покрива, обшивка с ЛТ ламаринапо покрива; обшивка с летви 30/120 по външните стени; каменна облицовка по цокъла.Предвидено ереконструкция и ремонт на групата басейни в източната половина на откритата клетка.
Площ подобект –799,52 м2
Под номер 32:
32.Клетка рис:
Предвижда се ремонт на съществуващата вътрешна клетка-[b][u]по подовете топлоизолация XPS5.0 см, изравнителна циментова замазка 3.0см, керамика;[/u][/b] по вътрешнните стени-вътрешна в.ц.мазилка по тухленитестени, гипсова шпакловка, латекс; гипсова шпакловка и латекс по таваните; топлоизолация от каменна вата по външните стени и покрива, обшивка с ЛТ ламаринапо покрива; обшивка с летви 30/120 по външните стени;каменна облицовка по цокъла.Предвидено еизграждане на нова ограда от мрежа и конструкция, с което ще бъде увеличена площта на открития участък.Площ подобект –243,20 м2
Въпроса ми е: Няма ли да му кънти на "кухо" на лъва? Няма ли след време да слегне...все пак Лъвът е 250-300 кила сигурно :roll: .... ако се заиграе с лъвицата :rock: ....оле мале ще стане :mrgreen: :lol: :rock:
Може ли компетентен отговор по въпроса? :supz: Старозагорските специалисти казват, че проблем няма да има, още повече е на открито :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Банята на Колю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: