• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
Здравейте, колеги,
В момента тавана на банята ми е трагедия. Гипсова шпакловка, боядисана с латекс.
Проблема е, че в единия от ъглите (около щранга) години наред имаше микротеч отгоре. В резултат на това тавана набъбваше, люпеше, ронеше...най накрая комшията отгоре смени тръбите и теча спря.
Искам да ремонтирам тавана. В момента латексовото покритие е почти изронено навсякъде.
Ще премахна набъбналата част от тавана. После с какво да измажа тази част?
Преди две 4 години измазах тавана на една баня със силикатна мазилка (бяла , с малко топченца 2-3 мм). Стана супер добре. И тавана оттогава не е мръднал. Въпроса е че основата на този таван бе варова мазилка. Не помня дали преди силикатната мазилка не минах тавана с някакъв грунд...Та въприсите ми са:
1. С какъв материал да подмажа изпръхналия ъгъл на тавана?
2. Преди да положа силикатната мазилка с какво да подготвя тавана? Какъв точно грунд?
3. Колко е разхода на тази силикатна мазилка за м2? Банята е около 4.3 м2.
4. В една бака имам останал материал около 7-8 кг (той е на 4 години). Дали е годен за употреба. Мислех да го изхвъря, но отворих баката-няма промяна нито на цвят, нито на консистенция?
5. Ако трябва да купувам нова силикатна -продават ли някъде по малки от 25 кг разфасовки?
Благодаря ви предварително за съветите.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Изчетох темата, но имам въпрос. Като смъкна всичко нестабилно от тавана предполагам ще зейнат някои ямички. Трябва да изравня първо тавана. Мисля да махна прахта, да мина с контактен грунд и после с нещо да изравня тавана. В един от големите строителни магазини един от работещите горещо ми препоръча да изравня тавана с мрежа и термоплюс, което е лепило/шпакловка за XPS/EPS с фибри. Човека каза, щяло да стане идеално. Въпроса ми е нещо, което е предназначено за шпакловка на фибран би ли станало за шпакловка на таван на баня?
Stern99 - специалист
В друг магазин ми препоръча ха да ползвам хастарна варовоциментна мазилка.... :?
Помагайте, че утре мисля да почвам....
chapara - майстор
Препоръката с фибрите е по добра, но първо подмажи дупките , да постегнат и после мрежата с лепилото, разбира се и грунда.
Stern99 - специалист
чет май 23, 2019 6:03 pmchapara написа:
Препоръката с фибрите е по добра, но първо подмажи дупките , да постегнат и после мрежата с лепилото, разбира се и грунда.
Предполагам, че дупките ше подмажа със същата шпакловка за хps термоплюс?
Stern99 - специалист
Здравейте,
Днес смъквах всички подпухнали места на от тавана. В единия от ъглите, където са тръбите се получиха ямички, които са дълбоки 4-5-6 см, дълги 8-9 см. Толкива дълбоки/широки вдлъбнатина могат ли да се запълнят с шплакловъчна смес за XPS? Да слагам ли наколко реда мрежа в тези вдлъбнатини? Или да вградя тесни ивици фибран? Т,е шпакловка -фибран-шпакловка? Като подготовкасъм минал тези ямички с грунд розовия с песъчинки....
Stern99 - специалист
Прикачен файл:
IMG-50f37799ed49b6e41ede13279fed7d3f-V.jpg
Ета така изглежда трагичния таван.
batvenko - специалист
Плочата е подгизнала и ако теча отгоре не е спрян каквото и да правиш е временно и без ефект. След време ще се къпеш с каска....
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за таван на баня...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: