• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
anmoll - специалист
Купих си плочки за банята -испански. Когато налепихме плочките и измих банята обилно с вода забелязах,че по теракотените станаха петна, които постепенно се увеличават. Не съм чувала до сега да напиват плочки.Водата постепенно се просмукваше и те станаха малко по тъмни. Какво мога да направя. Като изсъхнат пак изсветляват. Има ли нещо,което да поправи този дефект.
ivtabov - специалист
За съжаление, дефекта не може да се отстрани. Става въпрос за изключително слаба и некачествена глазура върху плочките. Глазурата е механична смеес, в състава на която преобладават стъклена фрита и каолин, които след изпичането на плочката образуват стъклено-порцеланов филм, който има за цел както да предотврати проникването на вода към плочата, така и да повиши нейната износоустойчивост.
Иначе по стандарт, общата водопоглъщаемост на теракота е 6 %, за стенните/фаянса/,- 10 %, а за гранитогреса - 0,6 %.
Съветвам те да направиш рекламация на плочките в магазина, от който си ги купила, като се позовеш на стандарт БДС ЕН 14411 , че водопоглъщаемостта е по-висока от предвидената в този стандарт.

Успех.
П.С Ако не ти приемат рекламацията, карай така - не е чак толкова фатално.
Теди - специалист
Рекламация задължително. Стига сме давали пари за нещо което не сме искали още повече, че това не е за 1 ден.
anmoll - специалист
Мерси Ivtabov и Теди за вашата солидарност. Снощи се опитах да кача снимки но не можах.
anmoll - специалист
За да предпазя евентуално някой друг да не се прецака със скъпи и некачествени плочки -ще кажа, че плочките са от каталога на КАСТЕЛОН КЕРАМИКС -PAPER.
8180 - майстор
Имаше подобен случай с неочаквано развитие.
Виж това:
Защита на потребителите
emil_v r - майстор
Дай първо снимка , да не избързваме . Имал съм 2-3 такива случаи , все различни причини . в наи- лошия случай , ще се лакират с лак за камък .
anmoll - специалист
Да ги лакирам с лак за камък? Няма ли да е по-добре с шлайфпаста. Не знам какво е това, но ми предстои да шлайфаме врачански варовик /камък/. Виждала съм стои с лъскаво покритие и защитава от водопропускливост. Дали ще се получи на плочките -не знам. Кой може да ми помогне да кача снимка? Не се получава. Пробвах 100пъти.
Emerald - модератор
Абе как ще лакираш бе? :shock: Къртиш, връщаш, получаваш си парите обратно и купуваш нови. :evil:
И оплакване в "защита на потребителите" задължително. :evil: Кой знае как някой се е отървавал от бракувана стока за без пари и сега го продават в България за съвсем не малко. :?
anmoll - специалист
Emerald, не мога да разруша цялата баня. Фаянса е супер, а цвета на двата вида плочки е еднакъв. Цветовете са общо три. Как да ги заменя. Ако къртя пода, трябва да къртя цялата баня- 7м2.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Тема "Плочки в които се просмуква вода!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: