• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
exo99 - помощник
Баси........ :? :?

Трябва до десетина дни да си купувам плочки за банята, но след като прочетох темата съм в голям смут :sad:

Я ако обичат специалистите да препоръчат от коя фирма е добре да се вземат плочки - качествени, но на прилична цена - до около 30 -35 лева на квадрат.
Или е по-добре да сложа гранитогрес и на стените :)
kernelpanic - специалист
solo5 написа:
lakosste написа:
проблема на тези бани не е в плочките а във фугина и в широките фуги.плочката няма как да пропусле от към гланцираната страна но намокри ли се отдолу се получават тези тумни петна тоест прозира през гланца и отговора се показва самичък-къде са петната???-около фугата:)))
май lakosste е прав
звучи логично, а и се вижда от снимките :?
Проблема естествено че не е в плочките и аз сложих Осака на КАЙ, но сложих и еластификатор /DS99/ в фугина, който беше на ISOMAT, лепилото също беше качествено ISOMAT АК20, защото като чуя за БОРО и ми настръхват косите.
Та ... не купувайте скъпи плочки и евтини лепила - няма да спестите нищо!!!!!
Аз скоро купих един модел плочки "Жълта савана",
ето ги : http://www.kai.bg/index.php?nAction=100 ... eriesId=84

Лепилото го препоръчаха от същия магазин,
а фугирането е с Церезит,
получи се същия проблем -
плочките се напиват откъм фугите постепенно при накисване,
много неприятно, утре ще ходя в магазина да говоря ...
vesel - специалист
Аз имам в банята розова и синя осака. Фугиращата смес е на Мурексин. При мен го няма това накисване на плочките, всичко си е наред. Надявам се и за напред да е ок :-D
pep - специалист
exo99 написа:
Баси........ :? :?

Трябва до десетина дни да си купувам плочки за банята, но след като прочетох темата съм в голям смут :sad:

Я ако обичат специалистите да препоръчат от коя фирма е добре да се вземат плочки - качествени, но на прилична цена - до около 30 -35 лева на квадрат.
Или е по-добре да сложа гранитогрес и на стените :)
Aз си взех испански 2-ро качество , качествени са , нямаше проблеми с реденето , нямаше хубави наситени цветове от българските и не се спрях на повече от 2-3 модела

Виж тук :
http://www.makenzi.bg/
Аз се спрях на Nirvana серията , не са скъпи .
Търговеца, от който бяха моите плочки,
е фирма "Качика". Има голям склад и шоурум в Бургас,
също посоянно се рекламира по местните радиа.
Въпреки това при опита ми за рекламация отказаха всякакво съдействие.
Управителката г-жа Качикова не пожела да поговорим по въпроса.
Не зная дали в другите градове е развито отношението към клиента,
но при нас е на първично ниво - трябва да се пристъпи грубо, с децибели,
фактури и комисията за защита на потребителя. Аз реших да не си развалям
настроението повече и потърсих силиконови препарати за запечатване на този род пори, както беше показано по-рано във темата.

Успех на всики и внимавайте с некоректите търговци.
tassel - специалист
При мен отначало някои плочки потъмняха около фугите, но после този проблем изчезна от само себе си. :) Нямам представа защо.
panalov - специалист
И аз май съм в кюпа .
Вчера си купих плочки Осака на Кай зелени как ли да ги пробвам дали ще се просмуква вода преди да ги полагам.

Ще ги слагам на тераса та там няма да има влага ,защото е остъклена и даже ще е горещо там.

Виждам ,че темата е доста стара та си мислядали тия от Кай не са си оправили качеството на продукцията
а дали ако се използва водонепропусклив фугин примерно церезит ц40 този проблем няма да се реши? :?
Romko - помощник
ян написа:
а дали ако се използва водонепропусклив фугин примерно церезит ц40 този проблем няма да се реши? :?
прочети отново цялата тема - много от оплакалите се са с точно такава фугираща смес, при тях проблема не е от фугина със сигурност. В банята на един приятел се натъкнах на този проблем, направихме си експеримент с една останала плочка - малко вода точно по средата на плочката - след 10-15 минути се получи перфектно петно, което изчезна след около час и половина - явно си изсъхна. Водата просто си попи през глазурата като през хартия.
Така че явно преди да купите плочките е добре да се направи този тест на място в магазина.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16

Тема "Плочки в които се просмуква вода!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: