• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kabel4e - специалист
Аз ще мажа и стените, защото и там на места се появяват мокри петна. Всичко 15 м2. Ако ги мина поне два пъти значи 30. Днес звънях в ISOMAT и ме посъветваха да ползвам техния PS-21. Литъра е около 10лв. Консултанта ми каза че става за цялостно покриване на плочките, а не само на фугите.
kabel4e - специалист
Здравейте. Първо да благодаря на всички за съветите. Реши проблема с употребата на PS-21. Цената е 11.30лв. за литър, като 1/3 от препарата ми остана. Днес измих банята и о чудо :shock: по плочките вече няма петна, няма просмукала се вода, просто всичко е перфектно. Отказах се и от жалбата в КЗП, макар че днес ми звъняха от там. Аз обаче не мога да ги чакам и добре, че реших проблема успешно.
dalaka72 - напреднал
Аз също избрах и поръчах фаянса за банята. Надявам се да няма подобни проблеми и ситуации. Но искам да попитам докога си мислите, че ще се продава подобен вид стока ..докато търсим единични решения и си решаваме проблема на парче. На мен скоро ми се случи да си купя уред, който се оказа че неможе да върши работата за коята е предназначен. Не беше дефектен, просто поредното нещо за което сме си дали парите и което щеше да си стой в гардероба. Е не съм съгласен..имаше извесни перипетии но от магазина си го вземаха. Мисля че с подобен вид стоки трябва да се действа така , иначе ..следващия път пак ще вземем нещо което ще "подобряваме", за да може в крайна сметка да ни свърши работата за която сме го купили.
silllveto - Майсторица
Когато си взех едни испански плочки от Практис, не им взех фриз, с надеждата да си намеря по-хубав и по-евтин. След година неуспешно търсене си купих този към плочките за 13лв бр. Когато майстора почна да отстранява фугина, с него си отиде и цвета на фриза. Направихме рекламация и ни докараха други. Това е начина, фирмата няма сметка да ми подарява скъпи фризове. Ако откаже тогава може да се търсят права.
fichtenweg - специалист
дайте някаква информация къде може да се намери този isomat ps-21 в София
lakosste - специалист
проблема на тези бани не е в плочките а във фугина и в широките фуги.плочката няма как да пропусле от към гланцираната страна но намокри ли се отдолу се получават тези тумни петна тоест прозира през гланца и отговора се показва самичък-къде са петната???-около фугата:)))
solo5 - майстор
kabel4e написа:
след много перипетии днес успях да се свържа с момчето от КАЙ, което отговаря за рекламациите
и без това не ми харесват много плочките им
скоро ще купувам фаянс и теракота за банята
както и гранитогрес за коридора и кухнята
но КАЙ няма да са сред производителите, които ще разглеждам :roll:
Последна промяна от solo5 на вт окт 28, 2008 7:26 pm, променено общо 1 път.
мне ясно все по данной теме
Последна промяна от min4o_78 на съб дек 26, 2009 2:22 pm, променено общо 2 пъти.
kabel4e - специалист
Първо е трябвало да изчакаш да изсъхнат самите плочки и тогава да ги третираш с препарата. Той е на силиконова основа, пропива в порите и предпазва плочката от попиването на водата при намокряне. А петната изчезват просто когато плочките изсъхнат. Сега обаче щом са намазани ще трябва да чакаш повече, защото влагата по-трудно ще изчезне. Моят съвет е след като изсъхнат да ги третираш още веднъж с PS 21 и когато и той засъхне да ги намокриш, за да видиш ефекта. Мисля, че няма да се появят вече петна.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16

Тема "Плочки в които се просмуква вода!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: