• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
$64EN - специалист
много неприятна работа . аз поради тази причина мисля да заложа на стъклокерамика и гранитогрес , никакъв фаянс или теракота .не е 100% гаранция , но пак е нещо
pep - специалист
Да , намира се вече и евтин гранитогрес подходящ за банята , за пода мисля е по-добър избор отколкото керамика .
detronik - специалист
Здравейте,
И аз да си кажа мъката...
Плочки от Варна-Досев Импекс испански теракот и фаянс от серия Долче роса и Долче мента
Росата - розови в тоалетната,
Ментата - зелени в банята
Та...
Лепих си ги аз. С лепило Церезит-мисля че е хубаво. Фугирах с СМ 40 пак на Церезит. Тоалетната е ок. престоя фугата 5 дни и понеже банята не беше готова се къпех в тоалетната. Проблем никакъв.
Налепих и банята и фугирах пак с СМ 40. Престоя 7 дни и айде на банята.
Да ама Не.
Сега по фугата пие вода и потъмнява(само теракота засега-след 5 дни употреба). Около сифона най-вече.
А какво ми прави впечатление-остават капки по плочката отгоре(на прагчето) и там не се просмуква и не потъмнява.
Та се чудя дали проблема ми е в плочките или във фугинира.
Мисля че фугата е боклук. Моля да споделите впечатления за този фугинир СМ 40.
Впрочем банята е хидроизолирана предварително и фугата много трудно стегна, а теракота беше налепен седмици преди фугирането...
Абе не знам къде да търся проблема - в банята така, а в тоалетната иначе....
Не знам да искам ли рекламация...???
EDI - майстор
Най-вероятно проблема е във фугирането - или си го направил прекалено гъсто и не лепне добре по ръбовете или не си го оставил да узрее добре.СМ40 е много добър материал.С него съм фугирал греса под навеса си - нито вода нито сняг събарят фугите.
detronik - специалист
Фугинира не беше гъст. Проникваше много добре и се запълниха идеално фугите. Утре ако мога ще пусна снимки.
Още повече че навлажних фугите както е по препоръка на церезит.
Фугата придобива пълна влагоустойчивост за 5 дни, а аз ги чаках 7-8 + включен влагоуловител в банята. Теракота беше налепен 2 седмици преди фугиране, така че влагата на лепилото я няма.
Фугите и ръбовете на плочните са изчистени идеално от лепило, понеже съм чувал че е възможно да се появи просмукване през лепило останало по ръба на плочката.
Още едно съмнение-чух че има плочки, на които глазурата облива част от ръба и така дори при ниска фуга няма проблем.
При други обаче глазурата е точно и само отгоре. т.е. ръба е гола керамикак както е отдолу. Та при тези фугата трябвало да е абсолютно изравнена с нивото на плочката.
При мен от двете страни плочката беше облята със глазура, а другите две страни не. И тъй като плочките са със заоблени ръбове е възможно да е по-надолу фугата от най-горното ниво на плочката. Керамика обаче не се вижда над фугиращата смес.
Та си мисля да взема да фугирам отново, макар че фугата ми сигурно ще заприлича на 5 мм, а тя е 2мм.
tassel - специалист
Изчакай малко, преди да предприемеш нещо. И при мен отначало се получаваше този проблем-влажни петна по ръбовете, но после изчезна от само себе си. Може би фугиращата смес стяга още повече, като се намокри. Де да знам. :?
detronik - специалист
Вече е късно. Снощи махнах CE 40. Стана лесно. Може би защото е гъвкава фуга се изрони като тебешир. Фугирах отново с боро. С него съм фугирал и преди и нямах проблеми, затова пак взех такъв. Изчаквам го и отгоре с фуга-фикс и дано няма проблеми пак.
В тази връзка може ли някой да ми каже колко се чака преди да се мокри гуга-фикса? Аз купих пак на боро, но не пише.
detronik - специалист
мерси:)
Сега след като префугирах и запечатах фугата, не пие! Слава Богу!
Обаче ми остана един проблем около сифона. За него обаче пускам отделна тема.
Искам да заключа само за моя случай, дано помогне и на други.
Вероятно СЕ 40 е много хубава фуга, но аз не съм я поставил коректно. Може би са ми били много мокри фугите при фугирането и са се влошили качествата на фугинира или просто не е изсъхнал достатъчно преди да започна да използвам банята. Факт е за мен обаче че с фугинир на боро се работи по-лесно, по бързо и фугата става по-красива. При опит за оформяне на СЕ 40 фугата бързо се деформира, бавно стяга и се нащърбва. При боро изчаках 20 мин. оформих фугата и стана гладка и равномерна.
Разбира се това е мнение на един аматьор в лепенето на плочки :)
И накрая мисля че запечатването на фугата е задължително.
При третото използване на банята фугата която не е запечатана се изцапоти и помътня.
Сега запечатаните фуги не могат дори да за изцапат :)
Това за мойте патила с фугите. Сега продължавам около сифона.
да споделя че и аз съм потърпевш с плочките на завода КАИ.и аз като всички ползвах фуга на Церезит ЦЕ40,но ефекта е мокри плочки.водата се просмуква по фугата и после потъмнява цялата плочка.
пробвах със съветите на колегите-ИЗОМАТ ПС 21,но без резултат!!!
сега мисля да изкъртя фугата и да пробвам с такава на БОРО.ако пак няма резултат ще къртя плочките.
ако някой е намерил друго решение нека да сподели.
не мога да дам съвет какви плочки да си купите и какви не,но преди всичко е добре да попитате за мнения за модела плочки в няколко магазина.Лично на мен една продавачка ми каза че точно тези плочки пропускат вода,но не и обърнах никакво внимание :? викам си "ее живеем в 21 век ,все трябва да са се научили да правят плочки"
е сега ще се вслушвам повече.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Плочки в които се просмуква вода!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: