Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, приятели предстои ми смяна на бойлер (електрически) в банята с меки връзки до сега не съм си монтирал аз, единствен въпрос - с или без кълчища, тефлон пасти и т.н. Мой приятел ми спомена наскоро че нямало смисъл вече да се използват тефлон или кълчища като монтирам меките връзки към тръбите на бойлера, (аз мисля да си намотая все пак)
П.С. под бойлера си имам кранчета към които са другите краища на меките връзки ако е от значение
(тип холендер за топлата и кекла за студената)
:-D
jekasus - майстор
Изображение
Отляво - всички видове за уплътняване на резба, отдясно - просто се навива на резба и толкоз.
iliya_i - майстор
Меките връзки са с челно гумено уплътнение. Не им трябва ни тефлон, ни кълчища, ни пасти, ни нищо.
Ако ще се ползват старите меки връзки, само се подменят гуличките. По 10 стотинки са във взяка квартална железария.
Изображение
zz_stefanov - майстор
С челно уплътнение са само женските накрайници.
Тази дето е показакзал jekasus си иска да се намотае уплътнител по резбата на мъжката част.
Към бойлера обаче си е с челно уплътнение. :)

Skywalker, с намотаването на кълчища от към бойлера нищо няма да постигнеш, а дори може и да влошиш нещата.
пон апр 13, 2020 10:25 pmzz_stefanov написа:
С челно уплътнение са само женските накрайници.
Тази дето е показакзал jekasus си иска да се намотае уплътнител по резбата на мъжката част.
Към бойлера обаче си е с челно уплътнение. :)

Skywalker, с намотаването на кълчища от към бойлера нищо няма да постигнеш, а дори може и да влошиш нещата.
Благодаря ви много :)
kozl - майстор
Всички връзки, които разчитат на челно уплътняване като холендрите не изискват уплътняване на резбата с кълчища лента или др. Там резбата е само притискаща и уплътняването става в плоскостта на притискане с уплътнителен материал - гарнитура от гума, пластмаса, силикон, клингерит,......

Тема "Кълчища, тефлон или нищо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: