Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте. Става въпрос за необитаем за момента панелен апартамент, в който съм захванал цялостен ремонт. От известно време съм разбил и цялата баня, но стигнах до сифона. Всичко в нея беше много много старо. На пода имаше от едни малки правоъгълни плочки, които бяха залепени над сифона и стоеше като дупка. Разбих всички плочки както и мозайката и замазката около сифона, като стигнах до главната тръба. Изглежда малко ръждив и доста дълбок. Не знам колко да продължавам да дълбая и как да го сменя безопасно. Разстоянието до шахтата е не повече от 50 см. Много искам да го сменя, но не съм сигурен как да го извадя, какви тръби да взема и как да ги залепя сигурно и с какво да направя замазката след това. Моля за съвет.
Прикачен файл:
20200401_1720332.jpg
shotik - майстор
Преди години при мен беше същото, но разстоянието по- голямо.
Купих пластмасова търба и я набих в старата, така, че да стигне до вертикалната обща тръба, свързах я със сифона ,замазах и наредих плочките.
Не трябваше да разбивам , защото при нас тези тръби и от мивката се вкарват в Y коляно, на което долната част е в помещение на долния етаж и тогава щеше да е голямо разбиване и неудобство и на двете домакинства, а за сега няма никакви проблеми.
При мен в шахтата има излята плоча бетон между етажите, но тръбата от сифона минава под нея (може би се пада в шахтата на съседите отдолу. Аз съм разбил малко и там и ясно виждам и мога да достигна до нея с още малко разбиване. Сифона на мивката не съм гледал къде и как е свързан. Просто не съм сигурен как да продължа. Знам, че тръбата трябва да са с наклон от около 1,5° и може би да се лепи, но не знам с какво точно и какъв сифон трябва да взема ако искам да сменя този. :sad:
chapara - майстор
Изображение

има и вариации на същия с клапа и не пропускане на миризми при исъхване на сифона

Изображение

лепи сИзображение
освободи с леко разкъртаване за да не повредиш тръбата и нагрей с пистолет за горещ въздух за да разлепиш стария сифон, после пак с леко нагряване вкарай новия за да формоваш тръбата , на края залепи със сикафлекса

Изображение

подмажи с 1:3 цимент : пясък, а на финала отрежи колкото трябва от горния елемент за да ти дойде нивото за плочките :wink:
Как да процедирам с този сифон, тъй като смятам да лепя върху старите плочки и сифона ще дойде на по ниско ниво. Прилагам снимки на сифона, тъй като и представа нямам какъв модел е от всички съществуващи. Благодаря предварително

Прикачен файл

IMG_20200409_165807_optimized.jpg
чет апр 09, 2020 5:26 pmПетков® написа:
Как да процедирам с този сифон, тъй като смятам да лепя върху старите плочки и сифона ще дойде на по ниско ниво. Прилагам снимки на сифона, тъй като и представа нямам какъв модел е от всички съществуващи. Благодаря предварително

Прикачен файл

IMG_20200409_171504.jpg

Тема "Помощ за смяна на подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: