Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
y.koev - помощник
Пода е със замазка и си има сифон, отдоло си е бетон плоча. Правена е през 80-ти и са си спазвани всички пропорции. Даже вероятно има повечко цимент. Стените и те са измазани както трябва.

Мисля, че структората на идеал стандарт за под ще ми спести майсторенето и заваряването на допълнителен профил. Цената е прилична, 318 лв. без бутон. Ако правя допълнителен профил за друга марка пак ще излезе същото.
jekasus - майстор
Избора изцяло твой.
Намерих и по-евтина версия за монтаж към кухи/прости/ стени - тук са три профила UD, наблъскани заедно и закопчани със копчета, основния монтаж се вижда.
Прикачен файл:
DSC00752.JPG
DSC00752.JPG (111.93 KиБ) Видяна 1963 пъти
y.koev написа:
Правена е през 80-ти
Мозайка е със дебелина 20мм, отдолу е слаба работа...
kozl - майстор
пет юли 12, 2019 10:08 pmy.koev написа:
Пода е със замазка и си има сифон, отдоло си е бетон плоча. Правена е през 80-ти и са си спазвани всички пропорции. Даже вероятно има повечко цимент. Стените и те са измазани както трябва.

Мисля, че структурата на идеал стандарт за под ще ми спести майсторенето и заваряването на допълнителен профил. Цената е прилична, 318 лв. без бутон. Ако правя допълнителен профил за друга марка пак ще излезе същото.
Дано няма тръби под структурата :? И да се ползват дълги анкери през замазката. И все пак старите конструкции са с тънки плочи, щото са на греди. Аз така пробих плоча, която се оказа 8 см и влезнах в долния етаж :shock:
miroki - майстор
При мен подовата чиния реши всичките подобни дилеми. На всичкото отгоре ми харесва повече. Като гледам на къде отива темата, май ще се окаже добро решение и за този случай. Има и за 350 лв с капака.
https://bani-roca.com/toaletni-stenni-w ... alni-panti

И ще може да си избереш казанче за вграждане, каквото искаш. Рамката ще носи само казанчето, така, че няма да има проблеми.
Всъщност, тухлите, може да издържат казанчето. И може и само казанче да вземеш, но ще трябва да помислиш за облицовката, колкото да се сложи гипс картон, ламперия или каквото си решил.
Колю - напреднал
чет юли 11, 2019 3:14 pmjekasus написа:
Ето пример - стената отляво е бетон, зад структура е преградна гк.
Защо има уплътнявано с пяна между казанчето и рамката?
jekasus - майстор
съб юли 13, 2019 11:34 pmКолю написа:
чет юли 11, 2019 3:14 pmjekasus написа:
Ето пример - стената отляво е бетон, зад структура е преградна гк.
Защо има уплътнявано с пяна между казанчето и рамката?
Намаля вибрация/допълнително шум/ при пълнене на казанчето.
y.koev - помощник
Гледам сега едни филмчета, че производителите ги дават да се вграждат направо в метална стена като на следвщата снимка.
Прикачен файл:
stena.jpg
.Тези профили явно издържат доста. Няма да е трудно да си направя такава и да хвана структората за нея. И мога да я хвана и допълнително към стената както jekasus показа.
jekasus - майстор
Ето варианта със UA-профил -
Прикачен файл:
IMG_20160825_142453.jpg
IMG_20160825_142453.jpg (81.91 KиБ) Видяна 1871 пъти
Прикачен файл:
IMG_20160825_142459.jpg
IMG_20160825_142459.jpg (63.93 KиБ) Видяна 1871 пъти

Това един от много варианта за монтаж към "калпава" стена -
Прикачен файл:
IMG_20160825_114723.jpg
IMG_20160825_114723.jpg (83.9 KиБ) Видяна 1871 пъти

Прикачен файл

IMG_20160825_125904.jpg
IMG_20160825_125904.jpg (60.54 KиБ) Видяна 1871 пъти
y.koev - помощник
Благодаря на всички за съветите и помощта.

Щом е само тоалетна и няма да се мокри, пак ли трябва да я облека с 2 слоя гипсокартон или и един е достатъчен.
miroki - майстор
Ако ще е с плочки, според мен един слой е достатъчен. Плочките ще играят роля на 2 ри слой и ще покрие фугите.

Тема "Монтиране на вградена WC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: