Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
y.koev - помощник
Да прав си, голяма ниша определено е по-добре. Но пък без UA не съм сигурен дали ще издържи стената. Може и да държи, но зависи как се уцелят крепежите.
Може би подсиля отдоло с няколко друг винкел, без това имам излишни.
kozl - майстор
Не знам какви са тухлите тук приличат на поротерм. Отворите направих без удар. То реално първата стена на тухлата държи, а вътрешните са тънки и слаби. Ползвах оригиналните дюбели от комплекта на Грое и като притягах и от едната страна стегна от другата се спраска тухлата и дюбела изтърва. Та ползвах шпилки през стената. От другата страна широка шайба. Като идея за контра при стягането (оти съм единак, нема кой да помага) ползвах бърз цимент като мазилка в-у шайбата и гайката и контрагайката и контрата стана :shock:
Е можех да ползвам и чираци за контра + некой пирон или рапидка в мазилката, но пък що да не пробвам нещо ново :?
Пък и цимента ще пази стоманата от корозия. То и с гипс контрата ще стане, но гипса нели е калциев сулфат и с малко влага се явява като генератор на H2SO4 и корозията в кърпа вързана.
Другата структура беше пред бетон на 30 см. Та м-у тръбите на ВК щтранговте шпилки М12 и направих планки за шпилките към рамката на Гроето. Тука от опита на jekasus показан в снимките му на не можах да приложа щото нямаше възможност да ползвам оригиналните регулируеми държачи. Използвам шпилките към планките с гайки за регулиране на отвеса на Грое рамката.
И да отбележа от опита на ВК специалист, който се подсигуряваше с допълнително укрепване на канала зад структурата, щото му се случвало като вкарва чинията и да му мръдне канала и после става тегаво и гадно.
jekasus - майстор
kozl написа:
Като идея за контра при стягането (оти съм единак, нема кой да помага)
Чук, шибвай и деформирай резбата, достаточно е да стегнеш шпилката през стената.
Нищо друго не ти трябва.
Като единак, го казвам :-D
kozl написа:
Пък и цимента ще пази стоманата от корозия.
Задължително отвора от другата стена, ако е там гипсова мазилка, да се замаже поне със лепило за плочки, най-малкото - няма да избие ръжда след време на боята.
kozl написа:
Тука от опита на jekasus показан в снимките му на не можах да приложа щото нямаше възможност да ползвам оригиналните регулируеми държачи.
Оригиналните държачи трябва да се ползват, щото е по-лесно със тях :-D Затова всичко се прави по основна причина, че мразим излишни, забавящи и трудни действия :-D
Намерих и монтаж , отгоре през стената и закрепване на канала със подръчни материали/имам поне 20 скоби за ф110, но няма да ги изполвам, щото е по-трудно и по-бавно :-D /
Прикачен файл:
IMG_1735.JPG
IMG_1735.JPG (107.83 KиБ) Видяна 1551 пъти
Като цяло при монтажи на вградени структури - дават им товар 400кг, но това не означава, че трябва да са закрепени, че да издържат ракета преди полет към космоса.
Зашиването със гипскартон или подобни покрива две трети от този товар и оттам идва основната грешка при монтажа на вградени структури - при мен се вижда, че профилите се монтирани преди структури, при Kozl - също.
Това е основата при монтажа - първо профила, после структурата, после процент брак почти отива на нула...
Иначе - Автогара в Велико Търново, че и скъпари - левче за да им видиш брака...
Прикачен файл:
IMG_20190708_165847.jpg
IMG_20190708_165847.jpg (33.2 KиБ) Видяна 1546 пъти
Без малко и да се кърти, че да сложат чинията -
Прикачен файл:
IMG_20190708_165840.jpg
IMG_20190708_165840.jpg (17.56 KиБ) Видяна 1546 пъти
y.koev - помощник
Бутоните активатори за структори универсални ли са ? Може ли примерно Структура Roca да е с бутон на Grohe ?
resistbody - майстор
jekasus да те попитам, гледам на доста от снимките ти мотажа е извършен като последната снимка
За какво са изводите оградени в черно, на една от снимките са по-близо и предположих за бойлер? Но тук са раздалечени..
И каква е ролята на тръбата оградена в червено ?? Гледам отива надолу към структурата ??

Прикачен файл:
IMG_1735.JPG
kozl - майстор
Друго, което се сещам. Комплектите на Грое са с присъединително коляно 90 гр. към канализацията, което се закача към рамката. Още като купувах структурите питах за право присъединяване и продавача се обажда предполагам в базата на доставчика. Отговорът беше няма такава част. И понеже често ходя в Баухаус там бях забелязал да се търкалят прави и на 90 гр. фасонни части за присъединяване. Та купих си от там и стана в каналите на скобата от рамката 1 към 1. Разликата, която открих, е че уплътнението не е толкова стегнато като на оригинала. Значително по-лесно влиза тръбата към чинията. Но пък като правих теста пропуски няма.
jekasus - майстор
resistbody написа:
За какво са изводите оградени в черно, на една от снимките са по-близо и предположих за бойлер? Но тук са раздалечени..
Пробвам различни варианти, за да видя кой по-добър и по-лесен за подвързване на бойлер, в моя случай това почти винаги Аристон Велис.
resistbody написа:
И каква е ролята на тръбата оградена в червено ??
Дренаж за бойлер.

Тема "Монтиране на вградена WC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: