Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
zafirov - помощник
Здравейте,

в момента се опитва да реша дилема за разположение на санитария в банята - ново строителство е, но размерите са доста ограничаващи от към възможности. Имам някакъв идеен проект, като се опитвам да спазвам правилото за наклон на канала да е поне 1,5 см на линеен метър (на снимките долу е повече, но нямах подпори да го нагодя за снимка).

Моля за съвет хората с практика, дали такъв монтаж би създал някакви проблеми?

ПП Приемам всякакви съвети, за да запрятам ръкави и почвам, благодаря предварително! :)

Работния проект е това:
https://drive.google.com/file/d/1-aNYco ... sp=sharing

А така стои положението с тръбите и размерите:
https://drive.google.com/file/d/1-OJlW1 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1-U3jSJ ... sp=sharing
jekasus - майстор
За айфонаджии :-D -
Прикачен файл:
IMG_20190727_142532.jpg
IMG_20190727_142532.jpg (94.52 KиБ) Видяна 2585 пъти
Прикачен файл:
IMG_20190618_121435.jpg
IMG_20190618_121435.jpg (97.83 KиБ) Видяна 2585 пъти
Прикачен файл:
image_from_27_Jul_2019.jpg
Сега по същество-
Мивката е добре,
Направи си ниша над вградена структура, така няма да имаш боклук между паравана и куфара на структурата, самия параван ще е по-тесен и ще се закрепи към тънката стеничка на нишата, и вероятно няма да му потрябва горен държач.
Вградения смесител на лявата стена, тоест на тясната стена на душевата зона. Пити от стената не ми харесват, от тавана са по-ефективни заради възможноста да ги разположиш където искаш.
Разгледай тази тема - банята ти е за този вариант - viewtopic.php?f=4&t=30378
resistbody - майстор
И да ти сложат един преход 110/160..
kozl - майстор
съб юли 27, 2019 11:29 pmresistbody написа:
И да ти сложат един преход 110/160..
Аз от снимките не можах да се ориентирам защо е този преход :?
Също се чудя защо автора е подлагал стиропор под структурата, като може да регулира височината с краката :?
От снимката с размерите излиза, че чинията ще е на 46+7,5=53,5 см от замазката. Ако извадим дебелината на плочките с лепилото да предположим 2 см. височината на чинията от пода става 51,5 см. За некои това е множко, но след като видях в един апартамент писоар монтиран на такава височина, че на мен ми требе стълба за да го ползвам (щот вече не моа да стрелям нагоре :lol: ), а собственика се хили и вика на мен ми е тамън, а за гостите - столче :lachtot:
За канала така както е на снимките се получава 38-25=13 см и според мен няма проблем.
Също мисля, че може да намалиш височината на положението на структурата.
Що се отнася за предложението на jekasus за понижено ниво под душа, аз подкрепям, но вероятно ще трябва преработка на канал и замазка, за които на снимките няма инфо :?
zafirov - помощник
Хора, супер сте, благодаря за включването. :prayer:

Сега малко уточнения още
  • Стиропор под структурата има, защото наредих нещата да добия представа ще може ли да се монтира самата структура там, заради тръбите, или ще трябва да я връщам в магазина и да мисля нещо друго;
  • Височината идва множко сега, но нивото на пода реално ще се вдигне и ще гоня височина на чинията 44-46 см. от пода;
  • За душа и сифони - ако е възможно поставянето на стуктурата така, както е на снимките и наклона на тръбите за канализация е достатъчен, остава да измисля вида, броя и разположението на сифон/ите. Хареса ми много темата с по-ниското ниво на пода в душ зоната и започвам да проучвам как се прави, благодаря;
  • Душа няма да е като снимката, а ще е на стената до тоалетната и няма да е с пита от стената, а или само слушалка или вграден в тавана;
  • Плана не е много точен - куфара на тоалетната ще върви до тавана, с ниша, в която ще сложа рафотве :)
Сега за сифоните, ето това е настоящото положение, един сифон приблизително в средата на помещението, а ми се иска да отделя душовото пространство и да не се мокри другата част на банята. Отделянето мисля дали със стъклен параван или завеса, че няма място за по-обемни прегради.
Изображение

Моля за вашите съвети, какъв тип сифон да избера и как да разположа един или повече, че ми е трудно да реша линеен сифон ли, два точкови и праг...?

ПП Следва питанка и за друго - тъй като няма място за обемен бойлер, обмислям да сложа проточен, входящата вода на който да идва от слънчев на покрива, но за това по-нататък.
kozl - майстор
Проточен ако нямаш 3фазно захранване не е комфортно.
Търси решение за обемен вертикален бойлел извън банята.
Примерно в коридора.
Ако ще се повдига нивото от сегашното то е супер удачно за изпълнение тип понижен под.
Повече съвети от jekasus и от Чапара - имат опит, че и доста показен материал.
resistbody - майстор
нед юли 28, 2019 7:21 amkozl написа:
съб юли 27, 2019 11:29 pmresistbody написа:
И да ти сложат един преход 110/160..
Аз от снимките не можах да се ориентирам защо е този преход :?
Прикачен файл:
prehod.jpg
prehod.jpg (99.33 KиБ) Видяна 2465 пъти
kozl - майстор
Само че тази фасонна част към структурата е с диаметър Ф90 и вероятно PVC-то е Ф110.
А предполагам, че в комплекта на структурата има и преход Ф90 към Ф110.
npace - специалист
Има едни обемни бойлери с по два по-малки балона дето не са чак толкова обемни. Може би няма да изглежда крайно зле над вратата или зад Цукалото. :-D
zafirov - помощник
нед юли 28, 2019 6:25 pmresistbody написа:
нед юли 28, 2019 7:21 amkozl написа:
съб юли 27, 2019 11:29 pmresistbody написа:
И да ти сложат един преход 110/160..
Аз от снимките не можах да се ориентирам защо е този преход :?
Конзолата и тръбите само са подредени, за да видя дали ще се получи. Имам преходник към конзолата и ако остане така варианта, ще бъде поставен. Ако имате мнения какво бих могъл да подобря или променя, преди да съм започнал, ще съм безкрайно благодарен! :)
нед юли 28, 2019 7:14 pmkozl написа:
Само че тази фасонна част към структурата е с диаметър Ф90 и вероятно PVC-то е Ф110.
А предполагам, че в комплекта на структурата има и преход Ф90 към Ф110.
Да, има, при монтаж ще бъде поставен. До като чакам оферта от майстор за банята обаче, ме засърбяха ръцете да наредя малко тръбички и се замислям направо да подхвана нещата сам, а идните дни ще накупя малко профили, да видя как ще се получи стената и гипсокартона :)
съб юли 27, 2019 8:07 pmjekasus написа:
Разгледай тази тема - банята ти е за този вариант - viewtopic.php?f=4&t=30378
Разгледах и ми допадна много. В момента има мисля над 5см. замазка, която заради тоалетната ще трябва да повдигна с поне още 5см. и ми се струва, че това е варианта за моя под. Да попитам за сифона обаче, тъй като дължината на душовото пространство е около 140см., а ширината около 90-100см., какъв тип да взема - линеен или точков? Струва ми се, че линеен сифон, поставен в средата и напряко по ширина, ще се получи най-лесно и най-добре, но приемам всякакви препоръки!

Изображение

ПП Ето по този сифон се заглеждам, мнения за него?
https://marmag.bg/produkti/vik-i-otople ... no-sze3850
нед юли 28, 2019 8:10 pmnpace написа:
Има едни обемни бойлери с по два по-малки балона дето не са чак толкова обемни. Може би няма да изглежда крайно зле над вратата или зад Цукалото. :-D
Да, но идеята ми е да имам слънчев бойлер на покрива, а с проточния да дозагрявам водата от него при необходимост (на последен етаж съм). Тези дни предстои да проверя ще мога ли да пусна подходящ кабел 6кв. и бушон 32-40 Ампера и ако не, ще минавам на Велис.

Тема "Съвети за нова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: