Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

Купихме вана на Видима, с преден панел.
Ваната стои, но трябва да се сложи уплътнение между нея и стените.
Това, което беше в пакета на ваната е ужасно.
То не иска да влезне в жлеба между ваната и плочките на стените, не е гумено, а пластмасово, твърдо.. Измъчихме се и не стана нищо.

Има ли някакви по - качествени уплътнения от гума или силикон например, които да купя?
Да са по - меки и по - стабилни?

Мерси.
nikolov333 - майстор
Май не.. и аз имам вана с преден панел и още я мисля с какво да изолирам между нея и стените.. Приготвил съм едни лайсни и силиконова ъглова лента, но не ми остава време да я монтирам, а инаблюдавам, че ваната "провисва" от тежестта на вида при пълнене и първо ще трябва да и подложа отдолу нещо срещу провисването за да не се размести уплътнението при пълнене..
чет сеп 26, 2019 3:03 pmnikolov333 написа:
Май не.. и аз имам вана с преден панел и още я мисля с какво да изолирам между нея и стените.. Приготвил съм едни лайсни и силиконова ъглова лента, но не ми остава време да я монтирам, а инаблюдавам, че ваната "провисва" от тежестта на вида при пълнене и първо ще трябва да и подложа отдолу нещо срещу провисването за да не се размести уплътнението при пълнене..
Здравейте, а каква е тази силиконова ъглова лента? Къде се продава?
Изобщо минавка с тези вани.. Разбирам и вашия проблем.
zz_stefanov - майстор
Фиксира се ваната да не мърда и се уплътнява със санитарен силикон. Ако стената е в контрастен цвят с ваната, ви препоръчвам прозрачен силикон, така визуалния ръб се оформя от правата линия на ръба на ваната.
Отделно можете така да нивелирате ваната, че водата от ръба да се отича напред за да не се задържа там.
chapara - майстор
чет сеп 26, 2019 7:41 pmzz_stefanov написа:

Отделно можете така да нивелирате ваната, че водата от ръба да се отича напред за да не се задържа там.
:shock: :shock: :shock: :shock: и къде го прочете това :shock: :shock: :shock: :shock: :toimonster:
nikolov333 - майстор
Виждал съм едно специално ъглово тиксо за мивки и подобни ъглови изолации в баня, но не ми изглежда добре като визия.. https://praktiker.bg/bg/Lenti/SILIKONEN ... n/p/444317

https://images.app.goo.gl/PYSUU2L2sh3NjMW4A
zz_stefanov - майстор
пет сеп 27, 2019 4:27 pmchapara написа:
чет сеп 26, 2019 7:41 pmzz_stefanov написа:

Отделно можете така да нивелирате ваната, че водата от ръба да се отича напред за да не се задържа там.
:shock: :shock: :shock: :shock: и къде го прочете това :shock: :shock: :shock: :shock: :toimonster:
Лично съм силиконирал така направени вани с лек наклон, с наклон естествено беше и плочкирания плот до тях, отделно е дали се смята това за удачно решание.
За мен е много важно уплътняването да не е грозно, а това зависи колко равно са поставени плочните и как и какъв силикон се постави за да не се набива на очи. Всички сме виждали страхотни плесканици.
пет сеп 27, 2019 6:21 pmzz_stefanov написа:
пет сеп 27, 2019 4:27 pmchapara написа:
чет сеп 26, 2019 7:41 pmzz_stefanov написа:

Отделно можете така да нивелирате ваната, че водата от ръба да се отича напред за да не се задържа там.
:shock: :shock: :shock: :shock: и къде го прочете това :shock: :shock: :shock: :shock: :toimonster:
Лично съм силиконирал така направени вани с лек наклон, с наклон естествено беше и плочкирания плот до тях, отделно е дали се смята това за удачно решание.
За мен е много важно уплътняването да не е грозно, а това зависи колко равно са поставени плочните и как и какъв силикон се постави за да не се набива на очи. Всички сме виждали страхотни плесканици.
Благодаря за съветите!
Ще пробвам!
chapara - майстор
Няма да коментирам, а да не спамя темата :drinkers:

Тема "Уплътнение на вана с преден панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: