Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

При нанасянето ми в квартира , трябваше да се смени водомера.Не извиках майстор, избързах,сглупих от типа " Кой ?? Аз ли няма да го сменя тоя водомер ?" и резултатът е скъсана тръба в стената.
Въпросът ми е , мога ли да свържа тръбата от стената с PPR или PE ? Намерих някакъв вид съединения ,но предивд факта,че това,което е останало в стената няма резба не съм сигурен дали е работимо. Вариант ли е водовземна скоба ? Поялник мога да намеря, ако въобще смятате,че има вариант да се получи.

Благодаря предварително.

Изображение

Прикачен файл

IMG_0181.JPG
IMG_0181.JPG (89.54 KиБ) Видяна 3620 пъти

Прикачен файл

IMG_0176.JPG
IMG_0176.JPG (110.09 KиБ) Видяна 3620 пъти

Прикачен файл

IMG_0174.JPG

Прикачен файл

IMG_0173.JPG
IMG_0173.JPG (76.38 KиБ) Видяна 3620 пъти
plamen6703 - майстор
Вземи един лист ножовка и опитай да изрежеш останалата вътре част от скъсаният нипел, след това ще се покаже и резба и ще стане лесно с навиване на нов нипел и всичко останало до водомера :) ! :partyman:
radius - майстор
Тя проблемацията ми се струва, че е в другата част където е тръбата в стената.
plamen6703 - майстор
Аз поне го виждам като скъсан нипел, едната част е отвън, другата част от нипела е останала в муфата в стената. Играта му е с ножовка да очисти остатъка от нипела / ако е нипел/ и да завие нов нипел.
Последна промяна от plamen6703 на пон авг 19, 2019 4:20 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
пон авг 19, 2019 4:14 pmradius написа:
Тя проблемацията ми се струва, че е в другата част където е тръбата в стената.
Именно де, за скъсаното там да действа както казва Пламен. Няма друг начин. Всъщност има но е свързан с къртене, загряване и т.н.
radius - майстор
Аз го виждам като скъсана тръба, а това на последната снимка е муфа-нипел, която си е здрава.
Леле,не очаквах толкова бърз отговор !! Искрено благодаря !

За потвърждение, с ножовката трябва да се получи по този начин ли ?
plamen6703 - майстор
Понеже гледам през четири и не съм сигурен точно какво е на снимката, но ако си скъсал нипел /виж това/ https://www.praktiker.bg/bg/Tr%C3%A0bi- ... O/p/476235 за нула време ще го очистиш с ножовката и ще завиеш нов нипел. Като завиваш и отвиваш водопроводни части ползвай два ключа, с единият отвиваш, с другият си държиш "контра" да избегнеш такива ситуации :) ! :partyman:
пон авг 19, 2019 5:02 pmplamen6703 написа:
Понеже гледам през четири и не съм сигурен точно какво е на снимката, но ако си скъсал нипел /виж това/ https://www.praktiker.bg/bg/Tr%C3%A0bi- ... O/p/476235 за нула време ще го очистиш с ножовката и ще завиеш нов нипел. Като завиваш и отвиваш водопроводни части ползвай два ключа, с единият отвиваш, с другият си държиш "контра" да избегнеш такива ситуации :) ! :partyman:
Отивам за ножовка и ще ви държа в течение #-o

Екстрактор или метчик биха ли свършили работа ?
Andri01 - майстор
Екстрактор / ляв метчик/ би ти свършил работа,но толкова голям лично аз не съм виждал.

Тема "Скъсана тръба при смяна на водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: