Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
radius - майстор
Има раздел Баня, няма Тоалетна, чудна работа :lol:
От студа се е спукала порцеланова тоалетна чиния с долно оттичане на къща , строена в края на 50-те години.
Чинията е от типа с хоризонтална част, там където пада акото. Видимо отвора на S-ката ми се вижда по-тесен от други подобни чинии, но може и да е заблуда това. Няма как да измеря изхода на чинията, защото е отдолу, а съседите отдолу ги няма, поне да видя тръбата ( етернитова е).
Може ли да има изненади по темата и несъвместимост с новата чиния? Примерно недай боже новата да излиза на ф100, а тая да е ф90?
nikolson - майстор
Ако отворите за закрепване съвпадат, не би трябвало да има проблем. "Изненадата" ще е, ако винтовете са корозирали и не успееш да ги извадиш. Аз живея в къща от 60-те и това беше проблемът. Тръбата обаче е каменинова.
jekasus - майстор
Етернит е сив, каменин е кафяв.
Не съм виждал етернита като канализация.
chapara - майстор
Няма да има изненади, действай. Ово йе стАндарт😁
radius - майстор
Мерси на всички. Може и да е каменин отдолу, защото в нас на пода свършва с една огромна каменинова муфа ли е какво ли и нагоре за отдушник продължава етернит около 80мм. Може и това да ме е подвело.
Малко ще се учудя да са ползвали крепежи към пода, по спомен е на едно циментово легло.
chapara - майстор
Не го мисли, демонтирай без много блъск!не и машини.

Тема "Смяна на стара тоалетна чиния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: