Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
crimsonred - помощник
Привет! Днес монтирах куки за бойлер с анкерно лепило като втулките са м16х130 върху куха тухла. Поради некачествен пистолет не успях да напълня втулката с лепило и преустанових работа, докато не се оборудвам с правилния инструмент. След като започнах отначало вече не можах да извадя втвърдената втулка и я разпробих с боргията като извадих половината парче. Притеснението ми идва от това, че забравих този отвор да го изчистя с четка и да продухам прахта(както е по инструктажа за монтаж). Имам ли според повод за притеснение кой знае колко. Бойлерът е 80л като и в двата отвора съм сложил по цял флакон 300мл. анкерно лепило. Как мога да проверя здравината на кукуите преди да сложа бойлера?
radius - майстор
Аз едно време го правих с тулумба от кетчуп, а хим.ми анкер беше разреден разтвор на цимент, та сега малко ми е "нерелевантен" въпроса :wink:
шоп - майстор
съб фев 05, 2022 7:48 pmcrimsonred написа:
Как мога да проверя здравината на кукуите преди да сложа бойлера?
Като увиснеш на всяка кука.
kozl - майстор
+1.
съб фев 05, 2022 7:48 pmcrimsonred написа:
Бойлерът е 80л като и в двата отвора съм сложил по цял флакон 300мл. анкерно лепило.
По цял флакон в отвор :shock:
Доста неикономично, но... Очаква се лепилото да е навлязло в кухините на тухлите. Дори и да не е издухан праха, анкера ще се запъне и здравината ще зависи от качеството на лепилото и на тухления зид.
А какво анкерно лепило ползва?
crimsonred - помощник
нед фев 06, 2022 9:17 amkozl написа:
+1.
съб фев 05, 2022 7:48 pmcrimsonred написа:
Бойлерът е 80л като и в двата отвора съм сложил по цял флакон 300мл. анкерно лепило.
По цял флакон в отвор :shock:
Доста неикономично, но... Очаква се лепилото да е навлязло в кухините на тухлите. Дори и да не е издухан праха, анкера ще се запъне и здравината ще зависи от качеството на лепилото и на тухления зид.
А какво анкерно лепило ползва?
Прикачен файл:
IMG_20220206_094537.jpg
Цената беше около 23лв. за флакон. Изчаках 12часа и днес доколкото успях св провиснах на куките и всичко ми изглеждаше наред.
crimsonred - помощник
Бойлерът вече е закачен и стои стабилно. Двете куки имат лек наклон надолу, не знам защо се получи така, гледах като ги вкарвам във втулката да са прави. Дали стоят така от тежеста на бойлера

Тема "Монтаж бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: