Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Прикачен файл:
проблем-ппр-щранг.jpg
Здравейте, Имам следния проблем от 5 години, прилагам снимка

Последователност:

1.Ремонт 2005 г.сменен централен щранг м/у 4ти и 6ти етаж от стоманен на ППР, на 3ти и 7ми етаж е стоманен. На 5ти етаж щранга е кофражиран зад фаянсови плочки и няма достъп.

2. Абсолютно Никакви проблеми до 2014 г.

3. 2014г избива предпазен клапан на бойлер 3ти етаж и връща вряла вода към 4ти етаж.

4. ППР щранга м/у 4ти и 5ти етаж се разширява линейно,изкривява се като змия и се изскубва от връзката 3ти 4ти етаж(прехода стоманен щранг към ППР - малко наводнение се получава.

5. Връзват го пак същия изкривен щранг към стоманения щранг към 3ти етаж.

6. От тогава мазилката на тавана на банята 4ти етаж почва да НАБЪБВА около щранга и ПАДА малко по-малко около щранга.Щранга беше постоянно влажен. В момента щранга между 4ти и 5ти етаж близо до тавана е сух ???, а мазилката там изпада доста?

7. Аз съм на 5ти етаж и комшията от 4тия ме обвинява, че аз съм виновен за появилия се теч и аз да поема разходите по ремонта, на изкривения щранг в банята на 4ти етаж нищо му нямало, проблемът бил при мен, т.е. на 5ти етаж.

8. Сега теча почти е спрял или на моменти, на пипане щранга на 4ти етаж близо до тавана(плочата между 4ти и 5ти етаж) е сух

9. Въпроси:

Първи: Къде е проблема според вас, група?

Втори: Може ли да е текло около щранга в плочата ПРЕДИ ВРЕМЕ между 4ти и 5ти етаж и в снадката на 5ти етаж която е кофражирана,сега да е спряло и да тече някъде от мръсния канал ???
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 12, 2019 6:25 pmsemoarrrrr написа:


9. Въпроси:

Първи: Къде е проблема според вас, група?

Втори: Може ли да е текло около щранга в плочата ПРЕДИ ВРЕМЕ между 4ти и 5ти етаж и в снадката на 5ти етаж която е кофражирана,сега да е спряло и да тече някъде от мръсния канал ???
На много места може да е проблемът, не ми се дълбае. Само да вметна, че това е повреда в обща част и поправката се разпределя между всички.
jekasus - майстор
n_a написа:
и поправката се разпределя между всички.
По-точно 4,5и 6 етаж, които самоволно промениха обща собственост, демек щранга...
semoarrrrr написа:
На 5ти етаж щранга е кофражиран зад фаянсови плочки и няма достъп.
Там е проблема - особено, ако връзката ППР-поцинкована тръба.
Къртим :-D Не е смешно, но е така...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Задължения на собствениците, ползвателите и обитателите (Загл. доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.)
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
...
9. (изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) заплащат разходите за ремонт, реконструкция, преустройство, основен ремонт и основно обновяване на общите части на сградата, подмяна на общи инсталации или оборудване и вноските, определени за фонд "Ремонт и обновяване", съразмерно с притежаваните идеални части;
kozl - майстор
Вероятно щранга е само за студена вода :? Както по скицата - 1 вертикална тръба.
Има ли топлоизолация тръбата?
Ама щом пипате щранга, приемам, че нема. Тогава появява се конденз. След теча влага по-гоуема прави повече конденз.
Ся кой е виновен да нема топлоизолация ти или съседа :?
VLADO66 - майстор
Викате фирма с термографска камера и вижте къде и дали има теч.Така ще отпаднат обвиненията и ще се установи проблема.
чет сеп 12, 2019 8:22 pmn_a написа:
чет сеп 12, 2019 6:25 pmsemoarrrrr написа:


9. Въпроси:

Първи: Къде е проблема според вас, група?

Втори: Може ли да е текло около щранга в плочата ПРЕДИ ВРЕМЕ между 4ти и 5ти етаж и в снадката на 5ти етаж която е кофражирана,сега да е спряло и да тече някъде от мръсния канал ???
На много места може да е проблемът, не ми се дълбае. Само да вметна, че това е повреда в обща част и поправката се разпределя между всички.
Добре де, при връщането на бойлера от 3ти етаж вряла вода и разширилия се от врялата вода и усукан ППР щранг на 4ти етаж няма ли ПРОБЛЕМ, не е ли ПОДДАЛ НЯКЪДЕ ЩРАНГА - в ПЛОЧАТА или в СНАДКАТА на 5ти етаж ???

Тема "Теч в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: