Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, банята е направена преди 6-7 години. От скоро започнаха да се появявт черни петна по плочките. Изглежда сякаш са под гланцовото покритие. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и може ли да се оправи без смяна на плочките? Ако разбера какво е може да измисля нещо. Например да го третирам и да се опитам да го избеля с някакъв препарат за мухъл и след това да запечатвам фугите. Моля за съвети!
Прикачен файл:
IMG_20191017_194106.jpg
Прикачен файл:
IMG_20191017_194046.jpg
EDI - майстор
Гледам, не е фугирано в ъгъла между пода и стената.Под гланца нищо не можеш да направиш.
npace - специалист
На коя фирма/марка са плочките?
пет окт 18, 2019 10:21 amnpace написа:
На коя фирма/марка са плочките?
Не знам. Купихме апартамента с готова баня.
chapara - майстор
Зад плочките има теч :wink:
jekasus - майстор
вт окт 22, 2019 6:44 pmchapara написа:
Зад плочките има теч :wink:
И е много лек, от най-гадните за откриване...
kozl - майстор
вт окт 22, 2019 6:44 pmchapara написа:
Зад плочките има теч :wink:
A теча що не е засегнал фугата :?
То преди години за обект с доста бани купихме плочки от Мартинели за бани във хотели, преоценени на 3-4 лв/м2. На вид изглеждаха добре,но и добре попиваха вода и в двете посоки :-D
Аз съм с български плочки, почернеля е фугата на места, а на места е протрила от почистване и се показва керамиката под глазурата, но по плочките няма нищо. И все пак засегнатите участъци са там де бие струята на душа и главно над ваната.
Втората снимка не разбрах защо е :? , но пък на увеличението ми се струва, че има пръски от фугирането още неотмити по плочките :roll:
Долната част на фугите е зацапана, но то се случва след дълго ползване и особено без бързо премахване на влагата в помещението.
npace - специалист
ср окт 23, 2019 7:16 amkozl написа:

Втората снимка не разбрах защо е :?
Заради тоз бумеранг. :-D
Прикачен файл:
IMG_20191017_194046.jpg
IMG_20191017_194046.jpg (16.62 KиБ) Видяна 1966 пъти
kozl - майстор
То и на лявата има нещо подобно па даже и некаква симетрия :?

Тема "Проблем с плочки в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: