Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
miliad - майстор
Пия си кафето и си разсъждавам.
Мисля си Алфичка, ако просто си беше задал въпросчетата, без да разсъждаваш върху дизайна и хорски вкус, и без да изтъкваш превъзходството си, дали щеше да получиш адекватни отговори и съвети без да са нужни 4 страници. Въпросите колко са:3? 2? И ти отговориха на...?
Chefo77 - майстор
вт ное 19, 2019 10:26 amAlfa_D написа:

P.S. Плочките на пода се режат на водно рязане и от 33х33 см се получват с размер 25х25 см. Фугите съвпадат идеално, но има много фира. За 4 кв. м. обаче цената е приемлива. Това за хората, които се чудят как е направено.
Аз само да попитам ... за къф чеп си купуваш плочки с един размер, па да ги режеш на друг?
Alfa_D - специалист
вт ное 19, 2019 3:20 pmChefo77 написа:
вт ное 19, 2019 10:26 amAlfa_D написа:

P.S. Плочките на пода се режат на водно рязане и от 33х33 см се получват с размер 25х25 см. Фугите съвпадат идеално, но има много фира. За 4 кв. м. обаче цената е приемлива. Това за хората, които се чудят как е направено.
Аз само да попитам ... за къф чеп си купуваш плочки с един размер, па да ги режеш на друг?
Не можах да намеря теракота 25х25 см. Поради някакви причини производителите ги правят 33х33 см, или някакви други размери. Също така ми направи впечатление, че почти липсват едноцветни плочки - едни шарении, едни орнаменти. Ама си викам, това е някаква нова мода, кефи се народа :-D
Alfa_D - специалист
вт ное 19, 2019 11:29 ammiliad написа:
Пия си кафето и си разсъждавам.
Мисля си Алфичка, ако просто си беше задал въпросчетата, без да разсъждаваш върху дизайна и хорски вкус, и без да изтъкваш превъзходството си, дали щеше да получиш адекватни отговори и съвети без да са нужни 4 страници. Въпросите колко са:3? 2? И ти отговориха на...?
Какво превъзходство - за втори път лепя плочки, даже оплесках това с разделителите и сега не мога да ги извадя. Иначе фугите ми станаха като кубчето на Рубик, но няма да кача снимки, за да си отмъстя :-D .
P.S. Все пак ще отбележа, че има и по-тежки случаи - напр. плочки, които са залепени шахматнообразно. В този случай и фугите са разположени шахматно.
рашкета - специалист
Alfa, ти уби всичко детско в мен бре. Щом кръстчетата не можеш да си извадиш..........Абе има и вариант да ползваш някакви смотани ама.........Пък това с рязането на теракота въобще не ми се коментира. И все пак опитай да качиш снимки.....
chapara - майстор
Кръстчета, пръстчета, ми те се вадят след два три часа на пода, да не би да ти побегнат плочките на някъде :?

:-D :-D :-D :-D :-D :rock:
Даже с макетния нож се позачиства фугата и се замиват перфектно плочите. Представям си те омазан до лакти , а от фугите стърчащо лепило, а бе заеби, голям мушморок се ивъди, пък и отмъстителенИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Ай със драве, до вчера не знаеше кое и кога се фугира, сега РубикИзображение

ИзображениеИзображение
И като е кръчма , поне Изображение

Тема "Фуги на пода на банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: