Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Вярно голяма мъка г-н "селска чест", задаваш си въпроси, после си и отговаряш, м'да съчма има , но май е в твоята глава :lol: И най добре не качвай снимки, че току виж си ни "засрамил", нас' тия дето качваме снимки с единствената идея да помагаме безплатно. И след като на теб с нищо не ти помага това, вземи си избери друго място, за тук никой не ти е бил телеграма да се регистрираш, или върви да пасеш патките на село, меко казано :-D :axe:
chapara - майстор
пет ное 15, 2019 3:11 pmradius написа:

Ако може chapara и jekasus да кажат цена на такова редене :razz:
Смяташ ли че такава порода може да те разбере :-D
nikolov333 - майстор
Тая работа е баш за chapara.. Той може да огъва плочките и сигурно може и да ги разпъва, ако предварително се накиснат добре.. :-D :lol: :lol: :partyman:
kozl - майстор
И аз не мое ви разбера ве :?
Ся га има плочки с размер на пода на банята за кво разпъвате фуги по темите? :lachtot:
Alfa_D - специалист
съб ное 16, 2019 2:59 pmchapara написа:
Вярно голяма мъка г-н "селска чест", задаваш си въпроси, после си и отговаряш, м'да съчма има , но май е в твоята глава :lol: И най добре не качвай снимки, че току виж си ни "засрамил", нас' тия дето качваме снимки с единствената идея да помагаме безплатно. И след като на теб с нищо не ти помага това, вземи си избери друго място, за тук никой не ти е бил телеграма да се регистрираш, или върви да пасеш патките на село, меко казано :-D :axe:
Въпросът ми беше - трябва ли да има фуги на пода на банята и ако "да", колко да са широки? Заклеймехиа ме като прост селянин :cry:

Аз само споделям лично мнение и не обиждам никой - щом някой си харесва пода на 45 градуса, 10 мм двуцветни разминаващи се фуги, изкуствени цвята за разкош и светодиоден SPA душ в банята, моля, няма проблем. Все пак няма да ходя да се къпя в тях :-D
А това за съчмата, с която се заглаждат фугите, го написах като съвет, защото съм виждал и фуги, загладени с кърпа или пръст. И това гордо показано на снимки.

P.S. Чудя се, кое е по-голяма селяния - плочки на пода на 45 градуса или паркет нареден като "рибешка кост"?
А може някъде да ги има едновременно и двете прелести :?
radius - майстор
На мен вече ми е интересно, какво друго може да определиш като селяния, това за паркета и то си е попадение.
Chefo77 - майстор
Мани мани.
Все повече си мисля, че човекът е лека форма мазохист, нещо като оня, дето измяукал във вица с педофила, садиста, зоофила и мазохиста ...
Не че не харесва, ами се драчи :)
andreygg - напреднал
За предпочитане е плочките в банята да се лепят плътно без фуга /плочка до плочка/. Въпреки това с фугираща смес се запълва фугата между плочките. За оформянето на фугата вместо съчма може да се използва свредло /бургия/ за бормашина /например 5 мм./, с която се издърпва по фугата, с опашката на свредлото.
chapara - майстор
пон ное 18, 2019 3:55 pmandreygg написа:
За предпочитане е плочките в банята да се лепят плътно без фуга /плочка до плочка/.

А да си чувал а линейни разширения при промяна на температурата в нетемперирани сгради и да си виждал надути плочи - не си, и за това си чешеш... клавиатурата. Така без фуга може да се редят плочи с размер до максимум 15/15 см. защото там има натрупано разстояние, като за един линеен метър имаш шест броя фуги които обират лин. разширения и ако са по по 0,5 мм. , то за един метър имаш 3-4 мм. фугоразстояние. Когато плочите са ти , примерно от последното ми редене, 32,5/64 см. имаш една фуга която трябва да бъде минимум 2,5 мм. Надявам се си схванал нещо от статиката? :?

За оформянето на фугата вместо съчма може да се използва свредло /бургия/ за бормашина /например 5 мм./, с която се издърпва по фугата, с опашката на свредлото.

Т'ва с бургията вече ме изумява, идеалния начин да нарушиш фугировката, т.е. приглаждането и. Да беше казал поне с рамото на катинар, но и с него е майтап работа. Има си:

На клипа не виждам нито бургии, нито съчми, още по малко катинари :-D :lol: А като гледам и англоговорящите голями селяндури, редят на диагонал :-D

П.С. За питащия в темата, да твърдите настилки се фуфират :idea:
  batvenko - специалист
andreygg написа:
За предпочитане е плочките в банята да се лепят плътно без фуга /плочка до плочка/. Въпреки това с фугираща смес се запълва фугата между плочките. За оформянето на фугата вместо съчма може да се използва свредло /бургия/ за бормашина /например 5 мм./, с която се издърпва по фугата, с опашката на свредлото.
:? :shock: Уж без фуга... после пак свредла, че и 5мм за оформяне на фугата. ....Тия съвети са за у кофата ... Язе със свредло само си дупчим, фугите си ги оформям със мотиката :heart: =D>

Тема "Фуги на пода на банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: