• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Globe - специалист
Здравейте,
Можете ли да препоръчате истински санитарен силикон ,който се е доказал с времето и не "хваща" мухъл?
Ако има и избор на цветове , още по-добре :)
Поздрави
EDI - майстор
За къде ти трябва.Най-доброто е испански, за стъкло.Няма обаче избор на цветове.Иначе, каквото си избереш, все тая.Вземи си баняджийски цЕРЕЗИТ, има цветове.
chapara - майстор
Полиуретанов уплътнител :idea:
SEV - специалист
След премахване на прехваления силикон и фугираща смес Церазид,който мухляса на втория месец,нищо,че бях имрегнирал фугите и всичко беше изпълнено по "учебник".Реших да фугирам с PCI фуга и силикон със същия цвят.Продуктите бяха от високия клас на марката(не,че Церазид'а не беше),вече година и половина банята се ползва всеки ден от щетири души и няма помен от мухъл по фугата или под силикона.Отделно от това банята се вентилира само с вентилатор,няма прозорец за естествена циркулация на въздуха.
Globe - специалист
Благодаря за съветите и коментарите :)
За начало ми трябва за монтаж на мивка тип купа върху дървен плот.
Полиуретанов уплътнител се въртеше и в моята глава ,но щом chapara го спомена - значи си заслужава ! :)
Импрегнирането на фугите заслужава ли си реално и кое е "най-доброто" решение, според опита ви?
chapara - майстор
Импрегниране, не си заслужава!

За уплътнителя, онзи ден ми звънна един клиент да ме пита с какво съм уплътнил м/у ваната и плочките преди 5 години, че седяло като ново! Ами това е....
kozl - майстор
Аз м-у ваната и плочките ползвах санитарен силикон, не помня марката. След15 г. се е предал на чернилката на места и вече и с препарати не мога махна мухлата. На мивката обаче си е бял. Да ама като се замисля, аз я свалях тази мивка и силиконя при следващото фугиране най-вероятно е бил друг.
Това с полиуретановия уплътнител не съм го пробал, а за сега купих санитарен на Мапей, но още не съм фугирал с него.
А купих и фугиращ силикон за фугите на плочките в ревизионната вратичка, че ми се чини, че ще мръдат таме и требе да е елестично :?
radius - майстор
Чапара,
Тъкмо щях да те питам, защото винаги препоръчваш ПУ за бани. Нали уж силикона има оцетна киселина против мухъл, а ПУ няма. И какво излиза, силикона мухлясва, а ПУ не!
Globe - специалист
@chapara , работиш ли с конкретна марка или по-скъпите са ок ?
EDI - майстор
Много зависи и от условията на ползване и поддържане.Банята ми е с С33 и 15 години вече никакви проблеми.На няколко места имам сложен силикон за който споменах - за стъкло, и той си е без мухъл и каквото и да било.
  • 1
  • 2

Тема "Санитарен силикон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: