Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте.
Преди 3-4 месеца завършихме банята в жилището ни. Всичко беше точно до преди 2 седмици. Започнаха да се появяват петна на пода, някои от които не са по фугите, а в центъра на плочките. Под тях има подово отопление и 7 см. замазка. Питането ми е възможно ли е плочката да абсорбира някаква влага (колкото и глупаво да звучи), защото си мисля, че ако проблема беше в подовото, то нямаше да бъдат такива малки петната, а целия под щеше да бъде така. На пипане отгоре плочката не е влажна. Пробвах се да я нагрея допълнително със сешуар, но нищо не се промени. За мен е мистерия какво се случи, ще се радвам на мнение от някой по-ерудиран.

П.С. Съседката отдолу все още не е пропищяла :)

Изображение
Изображение
Изображение
jekasus - майстор
От снадката решетка - сифон е проблема, няма уплътнение във вид силикон, ПУ или други, дори да е фугираща смес/ ама при подово не става, след някое време, едната от 4 плочки ще се олющи заради различни температурни разширения/...
Оттам прониква вода в замазката и избива обикновено, там, дето има най малко лепило между плочките и замазката, основно е фугата.
Според вас има ли причина да се притеснявам и има ли възможност да се появи проблем при комшийте под нас? Само да кажа, че по принцип съм овъртолил доволно разстоянието под решетката до сифона със санитарен силикон точно с цел да не просмуква вода от там.
krasi92 - майстор
Хидроизолацията къде е.
jekasus - майстор
TonaLoB написа:
съм овъртолил
Преди монтирана чашка за воден сифон, или когато е си е на мястото?
krasi92 написа:
Хидроизолацията къде е.
Тук е без значение, но май я няма...
Когато си е монтирана... Хидроизолация няма. Умишлено съм публикувал снимки преди замазалата за да се види как е направено.
krasi92 - майстор
Щом нямаш хидроизолация се притесняваи за съседите. Те ако са практични са си застраховали жилището и тогава ти трябва да се притесняваш дали има теч.
nikolov333 - майстор
Единия сифон защо е сложен с муфа и дали е лепена..?

Тема "Петна в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: