• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Globe - специалист
Привет отново,
При огромния избор на дюбели , кои биха свършили най-добра работа за закрепване на шкаф за мивка? Стената е 8см гипсови блокчета (стар блок) и върху нея има залепен гипсокартон. Размера на дюбелите мисля да е 8мм,но не трябва да е с конусни глави. За аксесоарите положението е подобно ,но с малки дюбели.

Поздрави !
EDI - майстор
Дюбелите на ВИДИРА за газобетон ВДГ държат много добре.
kozl - майстор
Аз бих залепил шпилки в отвори и с монтажно лепило но не на водна основа. Или пък с анкерна двукомпонентна смола.
ZEDYCUS - майстор
Кухненски шкафове върху Итонг съм хващал с дюбели на Фишер за тухла или фи 8 или Ф 10, но възможно по дълги. Не са паднали кухните, щяха да ми кажат досега.
muhala - майстор
вт дек 17, 2019 1:39 pmkozl написа:
Аз бих залепил шпилки в отвори и с монтажно лепило но не на водна основа. Или пък с анкерна двукомпонентна смола.
+1.
Аз предлагам отвори 25-30мм, в тях дървени цилиндърчета. Пълниш с гипсово лепило дупките, слагаш дървото и няма да мръдне.
После завивай види в дървото
Globe - специалист
вт дек 17, 2019 6:11 pmZEDYCUS написа:
Те няма как да са много дълги ,защото стената е 8см + един гипсокартон отгоре :)
muhala написа:
Всичко до сега в банята беше на такава "схема" и всичко без изключения се клатеше,падаше и т.н...
muhala - майстор
ср дек 18, 2019 8:48 amGlobe написа:
вт дек 17, 2019 6:11 pmZEDYCUS написа:
Те няма как да са много дълги ,защото стената е 8см + един гипсокартон отгоре :)
muhala написа:
Всичко до сега в банята беше на такава "схема" и всичко без изключения се клатеше,падаше и т.н...
Хубаво. Слагай дюбели тогава.
tarlyo - специалист
Дюбелите във второто мнение за точните. Монтирал съм автоматични врати с такива дюбели (а те си тежат) и още не са мръднали, вече 5-6 години. Дюбелите бяха на Фишер.
Globe - специалист
ср дек 18, 2019 4:25 pmtarlyo написа:
И аз харесах най-много тях !


Ново двайсе ,както се казва.. Оказа се ,че стената на която се държат нещата е най-кривата в банята и там където трябва да се слага шкафа гипсокартона е на 2 см от стената.. Дали да дупча и да слагам дълги дюбели ,които да хванат и в гипсовите блокчета или да слагам дюбели за гипсокартон ?? Може и дълъг дюбел + "течен анкер"?. Все пак мисля да пусна тънка линия на шкафа с полиуретанов уплътнител, което ще направи нещата доста здрави.
  • 1
  • 2

Тема "Дюбели за гипсови блокчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: