Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
chapara написа:
Ми със структурата барабар
Тя ще остане на място си :-D
Ама плочките и картона заминават.
jekasus - майстор
Висящи не се лепят с никакви силикони, пирони.
Подложката не се явява уплътняваща, а е шумоизолираща/ дълга история/, и спрямо майстори зависи, дали трябва или не.
При модели цукали с открит монтаж - не е възможно да се клати Трона, просто не е затегнат.
При трите варианта скрит монтаж - контриране на шпилката със гайка смятам за задължително, без да има такива препоръки от някои производители/ ще се появят понякога/.
zz_stefanov - майстор
Като чуя за висяща тоалетна чиния си представям това: https://vicove.info/snimki/smeshni-snim ... iulka.html

:lol:

Май бяха по едно време стенни, но сега масово са обявени като висящи. :)
stivarvt - напреднал
Скрит е монтажа с контрирането, шпилките не са контрирани .. всичко е монтирано плочки налепени и няма как да го контрирам вече, шпилките леко се клатят още без да е монтирано нищо. Сега след много повече навити болтове от колкото в инструкциите, доста намаля клатенето, може и още да има мегдан да се навива но се чудя да го правя ли . запазих шумоизолиращата подложка.
chapara - майстор
Там едни маркучета дето са на шпилките какво ги правите :? , че ми е много интересно :?:
stivarvt - напреднал
какви маркучета? Не видях там такова аз
kozl - майстор
вт яну 07, 2020 8:47 pmjekasus написа:
Висящи не се лепят с никакви силикони, пирони.
Подложката не се явява уплътняваща, а е шумоизолираща/ дълга история/, и спрямо майстори зависи, дали трябва или не.
При модели цукали с открит монтаж - не е възможно да се клати Трона, просто не е затегнат.
При трите варианта скрит монтаж - контриране на шпилката със гайка смятам за задължително, без да има такива препоръки от някои производители/ ще се появят понякога/.
Жека къде ги контрираш? Отвътре, ама после не мой се нагласи дължината отвън и требе да се остаат длъге и след тва сряз :?
А отвън нема да мое да се надене капачката и грозно :cry:
Е аз ползвах обезшумителни подложки на Грое от два пъти по евтините, че другте беха по 80 лв. парчето. И имах проблеми със стегането. Най-вече от неудобство :-D Щото треба да се придържа контра на шпилката. И стегах, докато не вида да се клаги. Оно се клати оти е меко, отзаде де, не отпреде, вапреки че и там омекна от стеганье. Ръце се одървиха, енструменти омекнаха, докато ченията стегаха :lachtot:
kozl - майстор
вт яну 07, 2020 9:05 pmzz_stefanov написа:
Като чуя за висяща тоалетна чиния си представям това: https://vicove.info/snimki/smeshni-snim ... iulka.html
На това си му требе подложка против клатене :lachtot:
kozl - майстор
чет яну 09, 2020 9:24 amstivarvt написа:
какви маркучета? Не видях там такова аз
Мое и да нема. На гроето беха хартиени тръбички в-у шпилките, дека да предпазуват резбовата на шопилката. :-D
chapara - майстор
Чинията е с конзолно монтиране :!:

Маркучетата се режат на определена дължина, така че чинията да ляга на тях, а като започне стягането те да опрат в стената , леко да се примачкат и тогава шпилката не се върти. Обезшумителя за мен е излишен. Две капки полиуретан на чинията и стягане, след 15 мин - достягане и на финала фугиране с полиуретанов уплътнител, а може и с бяла фугировка :wink:

Тема "монтиране на висяща тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: