• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
preslav - майстор
нед яну 19, 2020 1:38 pmLazarGanev написа:
Е, отоплителната инсталация какво я смяташ, тя си е пълна и няма разход. Ами батерии, мивки, тоалетни чинии, плочки, посуда? Ами колко минерална вода ще отпадне от сметката? Айде аз имам система за питейна вода, ама и за нея пише в инструкциите, че се удължава живота на филтрите и се подобрява качеството, ако се ползва омекотена вода. Айде нагревателите на бойлерите ги сменяш, ами серпентините като хванат котлен камък - хвърля бойлера. Пък той струва колкото омекотителната система :cool:
То омекотителят няма да замени минералната вода защото обменя само калциеви йони с натриеви, водорасли и микроби си остават. За серпентините на бойлерите обаче си много прав - там цените са на "спанака" и си заслужава инвестицията.

Колкото до разчетите за консумативите на един омекотител, визирам казаното от Илия, зависи кой на каква цена смята водата за регенерация, айретен колко е голям самият омекотител, какви са му настройките и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, айде сега, не е болка за умиране водата за регенерация. А пък колкото до бактерии и водорасли - мислех че няма в питейната вода - поне това декларират от ВиК. Както казах, аз за всеки случай съм се оборудвал и с ТОВА
  • 1
  • 2

Тема "Защита от котлен камък?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: