Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте ето това е банята
Прикачен файл:
banq2.jpg
banq2.jpg (6.49 KиБ) Видяна 2534 пъти
Закупен е и е монтиран линеен сифон на границата между душовото пространство и останалата част. Плочките още не са сложени така че сега е момента за поправка ако сме объркали нещата. По принцип идеята е да няма прагове като мислехме че сифона ще е от край до край и с наклоните към сифона няма да се мокри останалата част. Обаче нещо взе да ме гложди че няма да стане точно така и вода ще се върви навън още повече че сифона е на Виега адвантикс и чисто технологично не е съвсем от край до край.
Първи въпрос според вас ще се мокри ли останалата част на помещението при така монтиран сифон и как се монтира параван с отваряема врата заради наклона явно ще трябва да е по вдигната и това още повече увеличава възможността за вода отвън.
Втори въпрос обмислям варианта да повдигна останалата част на банята така че душа да идва вкопан обаче сифона си остава в душовото проблем ли ще е че в останалата част няма сифон? В банята няма бойлер той е в друго помещение. Да мислим за втори сифон или да го оставим така?
Кой вариант ви се струва по-добър.
Сигурно много объркано ви звучи обаче не съм сигурна кой е най-правилния вариант и мисля че тук има много специалисти с опит които могат да подскажат. Благодаря предварително.
Andri01 - майстор
Праг след сифона,20мм. Няма нужда от втори сифон в повдигната час.Това е мое мнение и при мене е направено нещо подобно - под душа имам "корито" и сифон. Другата част като се намокри...пускам стирката да се разхожда :)
yanko78 - специалист
Много много, не е ясно точно къде е кабината. Това зад вратата го разчитам като килер. Ако съседната кутийка 100/99 е кабината, то сифона трябва да е към стената, а не към помещението.
Помислете основно за паравана. Независимо дали ще е вкопано корито или ще има праг, хубаво е да се направи хармоника, която се отваря на вътре. Така след душ, като отвориш да излезеш, вратата с капките ще капе вътре в коритото. Вхсъщи сме на праг, виждал съм и ползвал с вкопано корито. По удачно ми е на праг, по красиво е с вкопано корито. С вкопано, водата имам чувдтво, ме доста повече излиза извън коритото. Много иле тънък момента и с целия под. Ако се отваря на вън врата, трябва да е много прецизно за да не задере.
chapara - майстор
Според мен сифона трябва да е в дъното на кабината и наклона на цялата баня към сифона. 35 см статично монтирано стъкло на стената с душа и 65 см.врата от дясно. Ако сте по пълнички врата е препоръчително да се сгъва на две тип тролейбусна врата. Всички сгъвки и отваряния са в посока на душ кабината където нивото ще е естествено по ниско.Тънък е момента по направа на пода и монтажа на паравана :wink:
Благодаря за отговорите точно заради паравана ми е цялото умуване.Още не сме избрали кой ще е най-добрия но по-принцип смятаме врата да се отваря навън надясно ако ще е статична+ отваряема част или хармоника но нещо за последната не съм видяла стабилни такива все са едни които нещо не ми вдъхват доверие.
Сифона както казах е поставен и сега умуваме какво да направим защото при едно къртене вероятно ще замине а не са малко пари. Ако направим вкопан душ външната част няма да има наклон и тогава вратата няма да задира никъде а ако не сложим и си останем с двата наклона сигурно ще задира или трябвада се вдигне много.По принцип аз също исках сифона да е в дъното до стената и целия наклон на едно но моя мъж реши да е така и затова сега е цялата драма. Може ли да препоръчате кой тип хармоника е най-стабилна трябва ли да има горна релса по която да се движи че аз съм виждала само с едни държачи панти които бяха доста нестабилни.
yanko78 - специалист
Ето ти вариант за размисъл.
Изображение
jekasus - майстор
niss написа:
По принцип идеята е да няма прагове
Харесва ми
niss написа:
и вода ще се върви навън
niss написа:
и чисто технологично не е съвсем от край до край.
Лесно е, но късмет с колегите :-D
kozl - майстор
пет фев 07, 2020 11:19 pmyanko78 написа:
Ето ти вариант за размисъл.
Изображение
Тоя вариант веднага ме вкара в размисъл:
Къде стои плоскостта на затворената врата над прага и как се оттичат струите от вратата към коритото :?
Щото ако естетически стъклата на хармониката се центрирани в средата на прага, то прага трябва да е с наклон към коритото иначе струите по вратата ще попадат и извън коритото. Или да се разчита на уплътнения под вратата :?
niss написа:
Благодаря за отговорите точно заради паравана ми е цялото умуване.Още не сме избрали кой ще е най-добрия но по-принцип смятаме врата да се отваря навън надясно ако ще е статична+ отваряема част или хармоника но нещо за последната не съм видяла стабилни такива все са едни които нещо не ми вдъхват доверие.
Сифона както казах е поставен и сега умуваме какво да направим защото при едно къртене вероятно ще замине а не са малко пари. Ако направим вкопан душ външната част няма да има наклон и тогава вратата няма да задира никъде а ако не сложим и си останем с двата наклона сигурно ще задира или трябвада се вдигне много.По принцип аз също исках сифона да е в дъното до стената и целия наклон на едно но моя мъж реши да е така и затова сега е цялата драма. Може ли да препоръчате кой тип хармоника е най-стабилна трябва ли да има горна релса по която да се движи че аз съм виждала само с едни държачи панти които бяха доста нестабилни.
Аз не виждам проблем в това, че вратата ще е 2 или 3 см над сифона. А може да се помисли и за двукрила врата с панти към двете стени и магнитно уплътнение в средата.
Аз бих предпочел този вариант с един сифон за цялото помещение точно в това място. Единствено притеснително ми е и то по естетически съображения, е че сифона не отговаря точно на размера на отвора.
Дали коритото да е с понижено ниво :?
Ако нивото на банята е съобразено с нивото на коридора и пониженото ниво на душ кабината ще се реализира с повдигане на нивото на другата част в банята, от там до праг коридор-баня, аз не бих избрал вариант с понижено ниво на душ кабина.
Ако прага коридор-баня е факт при сегашните наклони, так и така все ще има праг, по-голем или по малък, да мисла за понижено ниво на душ кабината с още един праг към коритото - 2 прага за банята и защо :? За дасе намали луфта под крилото на вратата на душ кабината. На мен двата прага не ми допадат :roll:
jekasus - майстор
kozl написа:
Тоя вариант веднага ме вкара в размисъл:
Под наклон се прави, иначе задържа вода.
Отдавна не съм правил подобно нещо...

Тема "Моля за помощ за сифон на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: