• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Shift - специалист
Здравейте!
Май най-сетне след доста години в апартамента си ще имаме ТЕЦ. И тъй като не вярвах че това някога ще се случи,още в началото отрязах тръбите в банята доста близо до стената. Причината беше,че банята е доста тясна и не исках да се закачам в тях. Сега обаче там ще трябва да се постави лира и аз не съм наясно колко тръба трябва да се показва за да стане монтажа. Ако ще се кърти,поне да го направя аз. Лошото е,че нямам резервни плочки. Вариант с нещо като боркорона да изрежа около тръбата има ли? Всякакви идеи са добре дошли, а и да уточня,че банята не е студена и ми трябва много малка и плитка лира, по възможност ниско долу.
Прикачен файл:
20201221_160216 (1).jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Търси 2 плочки, иначе няма да стане. Плочките под тръбите трябва да се извадят, не вярвам да излязат цели, за да могат тръбите да се свалят надолу и да се удължат
ky-kyy - майстор
То и без тва, сякаш аз съм ги лепил тия плочки.... :lol:
vlax - майстор
Като са минали толкова години тръбите да ли са здрави?
Има ли вариант да пуснеш нови тръби,дали няма да е по-лесно?
:partyman:
naB4o - специалист
Струва ми се, че плочките са КАИ, серия Осака. Не че ще са еднакви, НО ако съм прав ще са максимално близки.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон дек 21, 2020 6:12 pmnaB4o написа:
Струва ми се, че плочките са КАИ, серия Осака. Не че ще са еднакви, НО ако съм прав ще са максимално близки.
И аз мисля, че са такива. Стара серия са, но ги има и са евтини
Shift - специалист
пон дек 21, 2020 6:12 pmnaB4o написа:
Струва ми се, че плочките са КАИ, серия Осака. Не че ще са еднакви, НО ако съм прав ще са максимално близки.
Благодаря, тия дни ще проверя, дано намеря. Иначе положението е подобно и в стаите,но там поне е гипсокартон лепен на тухла.

П.С. Плочките са 20/30 - ето ги :rock: -

https://www.kai.bg/bg/osaka-5305
Последна промяна от Shift на пон дек 21, 2020 7:46 pm, променено общо 1 път.
naB4o - специалист
Няма защо
https://hikovi.bg/sites/default/files/2 ... e_5305.jpg
Ето как изглежда от един сайт. Иначе размера е 25-40см май.
Весели празници и успех!
Antonii - майстор
Имайте впредвид, че като са от различни партиди ще има лека разлика в нюанса и може да си личат, че са различни.
Поне при мен се получи така, но с плочки на друга фирма.
И затова се наложи да се поизкъртят малко повече от предвиденото, за да не е много грозно.
jekasus - майстор
LazarGanev написа:
Търси 2 плочки,
4 плочки. Може и повече...
  • 1
  • 2

Тема "Питане за евентуален проблем при монтаж на лира в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: