• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gibson58 - специалист
Имам един много досаден проблем.Слагам плочки в банята,тези за стените нещо се оказаха нещо много трудни за пробиване и изрязване.Имам усещането ,че са адски твърди ,но в същото време много крехки на натиск .Не ги знам от какво са правени ама нямат пробиване с видия.Направо се пукат или видията посинява а е влезнала едва на 1-2мм и до там.Повече не пробива и направо пука.С това се справих с бор корона с малък диаметър.Но сега проблема стана като се наложи в плочката 40х40см да изрежа ревизионен отвор 25х25см. Е няма рязане ,3 плочки счупих.Пробвах с тънък универсален диск на БОШ(уж по нежно да реже),че с диамантината ми се стрва че ще я пукне веднага. Не смея да пробвам с диамантината,че няма да ми стигнат плочките.Няко може ли да даде съвет как да я срежа като на чертежа ?
Първо започвам да режа откъм тънката страна докато е цяла плочката,но въпреки това вече,като изтънее много прореза се пука.
https://gyazo.com/806df116054033ac29ea7dee5dc65a69
chapara - майстор
1. Дали не можеше вертикално да преместиш вертикалната фуга? :?
2. Рязането не е никакъв проблем с подходящия диск да стане 1:1 :wink:
Изображение
и
дискове за шлайф
Изображение

ама така е като всеки прави......... от скука с тоя вирус :partyman:
dido uzunov - специалист
Върху какво слагаш плочката като я режеш? Покажи какъв диск използваш.
jekasus - майстор
Дискове Бош отдавна никой не ползва...
За гранитогрес и порцелан този е най-евтин, който ще свърши работа - https://www.valerii.com/product/38200/d ... -rode.html
Вероятно ревизия е за водомер, бих направил по-голяма, нещо 40х20 например.
gibson58 - специалист
Слагам я върху пдч плоскост, ползвам този диск
Изображение
Като имам и такъв
Изображение

Като с него не смея да пробвам ,все си мисля ,че веднага ще я спука.
За водомер е,но не мога нито да местя отвора,нито да го разширявам.
EDI - майстор
Вземи си диамантен, но не сегментен.Не се мъчи с първия.
А аз с една 15 годишна диамантина БОШ 115 и бразилски флекс БОШ 450 вата на 20 години режа и грес без зор, ама едно време диамантите бяха диаманти, не халва, а ватовете бяха ватове. :-D
iliya_i - майстор
Е как пък успя да я издокараш, да режеш средата на плочката от 4 страни. Вземи си друг размер ревизия, така че да съвпадне с единият ъгъл на плочката. Ще режеш само 2 страни, а и естетически ще е по-добре.
dido uzunov - специалист
пон апр 06, 2020 8:26 pmiliya_i написа:
Е как пък успя да я издокараш, да режеш средата на плочката от 4 страни. Вземи си друг размер ревизия, така че да съвпадне с единият ъгъл на плочката. Ще режеш само 2 страни, а и естетически ще е по-добре.
Абсолютно е прав колегата за размера. Аз я слагам върху фибран поне 2 см, обира вибрациите.
gibson58 - специалист
пон апр 06, 2020 8:26 pmiliya_i написа:
Е как пък успя да я издокараш, да режеш средата на плочката от 4 страни. Вземи си друг размер ревизия, така че да съвпадне с единият ъгъл на плочката. Ще режеш само 2 страни, а и естетически ще е по-добре.
Това не е лоша идея,мерси. Ще потърся размер по-голям от отвора,но да покрие двете страни на плочката.
shotik - майстор
вт апр 07, 2020 12:13 pmgibson58 написа:
пон апр 06, 2020 8:26 pmiliya_i написа:
Е как пък успя да я издокараш, да режеш средата на плочката от 4 страни. Вземи си друг размер ревизия, така че да съвпадне с единият ъгъл на плочката. Ще режеш само 2 страни, а и естетически ще е по-добре.
Това не е лоша идея,мерси. Ще потърся размер по-голям от отвора,но да покрие двете страни на плочката.
Аз съм сложил голяма ревизионна вратичка, за да може при необходимост да се сменят водомери и кранове, защото има някаква наредба или закон , на някакъв срок от 5 или повече години , водомерите да се сменят или проверяват за годност. При едно такова положение или повреда на кран, ще трябва да разбиваш плочки , ако отворът е малък
  • 1
  • 2

Тема "Как да изрежа тази плочка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: