• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте , батерията на мивката потъмня след използване на на препарат "Anti kalk", някакви идеи как да бъде възстановена? Прилагам две снимки.

Благлдаря предварително!

Прикачен файл

Screenshot_20210122_121400_com.android.gallery3d.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20210122_121318_com.android.gallery3d.jpg
nork - специалист
Сменяш......
Следващият път когато решиш да чистиш избирай по добре препарата да не е толкова агресивен и ползвай студен вода, а не гореща
Jacomo - специалист
И също чети упътването им преди употреба.
Благодаря за отговора. Значи няма вариант за корекция?
l0v - специалист
Паста за зъби, меко парцалче и яко търкане.
perfect - помощник
Доколкото знам под никела има друго покритие понеже той не хваща директно върху месинг. Изглежда си разял никела и се вижда долния междинен слой. Вариант е да търсиш фирма, която се занимава с никелиране или да сменяш.
torbalan - Дървен философ
Аз бракувах два смесителя по този повод. Roca Monojet.
Единия стоящ за мивка в баня, а другия за вана.

Не знаех, че като ги измия с кислол, ще почернеят...
naB4o - специалист
Мойта жена съсипа двете гроета с турски препарат Поп Чос или поп-чок. С него дори напука и отрони фугите и префугирах...Така че внимателно с препарата. Имаше си изпитан и хубав преди, НО да пробвала този и жив зян....
Сега с доместос/белина или перилис с патето само, понеже и казах, че повторно (всъщност потретно) няма да си играя с банята.
preslav - майстор
Не е от препарата, а от качеството на никелирането. Аз ползвам PULIRAPID, с него всичко става като ново. Преди обаче съм ползвал и кислол, без поражения по никела, но и с незадоволителен ефект от премахването на варовика.
hidrazin - майстор
съб яну 23, 2021 6:13 ampreslav написа:
Не е от препарата, а от качеството на никелирането.
Е от препарата.
На опаковката обикновено си пише за кое да се използва и как да се използва. Също и за какво да не се използва.
Но типично по български - първо се оси...аме а после четем.
Във форума има тема със същия случай - ЦЪЪЪК
Там на опаковката се чете ясно - "Изчаква се максимално 1 минута защото може метала да потъмнее."
И не е само при този препарат - ЦЪК
" ...оставете да действа от 5 до 10 минути ( при хромирани повърхности максимум 2 минути)..."
Така че и много качественото покритие няма защита срещу глупаци.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Потъмняване на батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: