Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Росен87 - специалист
Благодаря ти jekasus.
Планирам да поставя сифона тук .
Прикачен файл:
VideoCapture_20211004-214507.jpg
VideoCapture_20211004-214507.jpg (79.22 KиБ) Видяна 642 пъти
Росен87 - специалист
Разстоянието между двете стени където ще го слагам сифона е 95 см в момента реално колко разстояние трябва да оставя от стената до сифона ? Мога ли или по скоро правилно ли е да долепя фланеца на сифона до стената ? Търся снимка клип из нета на подобен монтаж на тоя дето искам ама или просто не намирам или пък не се правят така нещата.
Благодаря.
Росен87 - специалист
Доколкото навързах нещата това което искам да направя евентуално ще се получи с viega advantix vario с другите май трябва да оставя едни 10 см отстояние от стените . Затова клоня към viega advantix vario.
chapara - майстор
вт окт 05, 2021 9:01 pmРосен87 написа:
Разстоянието между двете стени където ще го слагам сифона е 95 см в момента реално колко разстояние трябва да оставя от стената до сифона ? Мога ли или по скоро правилно ли е да долепя фланеца на сифона до стената ? Търся снимка клип из нета на подобен монтаж на тоя дето искам ама или просто не намирам или пък не се правят така нещата.
Благодаря.
Дебелината на плочките и лепилния слой от двете страни!
Росен87 - специалист
Това ще рече 15 мм от всяка страна , но това отстояние до фланеца ли? Тъй като гледам че самия фланец е 50 мм.
Благодаря.
chapara - майстор
Фланец за мен е съвсем различно нещо и не знам ти какво имаш предвид. Предвиди и фугата.
jekasus - майстор
chapara написа:
Фланец за мен е съвсем различно нещо и не знам ти какво имаш предвид.
Черното е фланец, стиропора е за отвора за шината.
Росен87 написа:
Това ще рече 15 мм от всяка страна , но това отстояние до фланеца ли? Тъй като гледам че самия фланец е 50 мм.
В жълто съм дал предполагаема мазилка, лепило и плочки.
В зелено се прави леко и красиво къртене в мазилка около сифона, че да може да се положи лентата за хидро.
колкото е по-остър ъгъл към стената, толкоз е по-лесно се полага лентата. След хидроизолация, просто промазваш тази тази кухина със лепило за плочки.
Ако бях барнал тоя сифон от самото начало, щеше да е плътно към стените и нямаше да има "тригълници".

В комплекта към сифона има две пластини със надпис Виега, те се монтират върху едни пластмасови държачи, които имат имат три точки за позиция, за точния размер на сифона избираш крайните точки за верни.
За да стане идеално, трябва да си поиграш предварително със сифона.
Прикачен файл:
виега варио.png
Прикачен файл:
виега варио 2.png

Тема "Въпроси за ремонт на баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: