• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
купих си бойлер Елдом Еврика 50 литра и се опитах да го инсталирам сам. С водата се справих, с тока - не. Очаквах, че вътре в самата кутия ще има ясно обозначени места - тука свържете фазата, тука нулата, тука заземяването, но такива няма.
Вижте на снимките каква е структурата на електрическата част, и ако някой може да обясни коя жичка къде трябва да отиде? Иначе трябва да викам майстор!
Прикачен файл:
DSC_0004.JPG
Прикачен файл:
DSC_0003.JPG
Прикачен файл:
DSC_0002.JPG
jekasus - майстор
Горе -фаза, долу - нула. За по-лесно - кафяво е фаза, синьо е нула
EDI - майстор
С каква инсталация си, две или три жици.
Допълнение: ето къде били фазата и нулата, предполагам, че тука трябва да свържа съответните жички на кабела.

Прикачен файл:
DSC_0001.JPG
Прикачен файл:
DSC_0002.JPG


Остава въпроса за заземяването - сигурно на металната скоба, където има знак заземяване. Проблема е, че са два, има ли значение на кой ще я закача?

EDI - с три жици.
krasi92 - майстор
Викаи маистор за да спиш спокоино.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Фаза L и нула N, трябва да има на крайната защита.
Дясно долу, на снимката-виждат се болтовете . Има гайка - трябва леко да я развиеш за да се смъкне надолу цялата и да завиеш спокойно фаза и нула.
Заземяването към жълтозелените кабели. - Даже за 3 възможни точки. Отляво , отдясно при другите 2 и на гайката - все едно да е здраво стегнато.
Ако нямаш трети проводник - нулата към жълтозелените първо без да я прекъсваш и после на нулата на защитата.
Последна промяна от abcdefghijklmnopqrstuvwxz на чет май 14, 2020 10:07 pm, променено общо 1 път.
sokolov.91 - майстор
Последна промяна от sokolov.91 на чет май 14, 2020 10:11 pm, променено общо 1 път.
Благодаря, abcdefghijklmnopqrstuvwxz и sokolov.91, това ми трябваше!
Черпя ви по една виртуална бира:
:drinkers: :drinkers:

Наздраве!
krasi92 - майстор
Орлов объркал си местата на Lи N.
sokolov.91 - майстор
[vbox][/vbox]
чет май 14, 2020 10:09 pmkrasi92 написа:
Орлов объркал си местата на Lи N.
Не, не съм! Не, че има значение, ама не не съм!
Тия дето са пускали жиците са объркали надписите и цветовете. На синя е 0, а на кофява е фаза. Ясно се вижда на авторската снимка кой цвят къде е и аз кое съм оградил. И пак казвам - няма значение, ама щом държиш...
Последна промяна от sokolov.91 на чет май 14, 2020 10:24 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 2

Тема "Как да свържа бойлера към тока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: