Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Brocko - напреднал
Здравейте!Въпрос към професионалистите тук.
За нова баня става на въпрос.Ще се монтира порцеланово душ корито ъглово овал 90х90см. със стъклен плъзгащ параван отгоре.Без монтажни крачета е,монолитно.След като се налепи пода,ще се залепи отгоре на подовите плочки.Със лепило за плочки или с полиуретан е по правилно?
Дали трябва да се завърши и обкрайчването на първият ред,и след това да се прилепи към тях при монтажа,или предварително да се монтира за да може те да го застъпят?
jorkata.petkov - помощник
Долу с лепило мисля, че си е ОК след като ще има плочки отдолу. Въпросът е обаче какво точно лепило би било подходящо. Виждал съм, че по флаконите си пише много подробно кое за какво, но аз лично като застана пред щанда ставам шашав, щото са стотици видове. Ако не си купил още лепило виж онлайн в Бриколаж какви имат. Аз като пазарувам някакви неща при тях винаги хващам някой да ми обясни точно с какво лепило, как, защо и момчетата ми казват обикновено. Че даже и да не си купил коритото от тях като взимаш лепило и им кажеш точно за какво ти е ще те насочат по-лесно, защото все пак подреждат стоката и ги знаят. Ся, не знам до колко са майстори, но помагат.
chapara - майстор
Бяло флексово лепило за плочки или полиуретанов уплътнител. Наклона на пода как ще преодолееш?
Brocko - напреднал
Пода е под нивел,със сифон за всеки случай.За това май със полиуретаново лепило ще е по добре.

Тема "порцеланово душ корито" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: