Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
5kof - специалист
Привет на всички знаещи и можещи! Намеренията да правим ремонт на банята прераснаха в решения, които започнахме да изпълняваме. От време на време се сблъскваме с въпроси и казуси, за които ни трябва и компетентно мнение на знаещи, а и препатили. В случая дилемата е с избор на праг, който да отдели мократа зона на душа от останалата част на помещението. Праг, който ще е около 1,7м дълъг и, върху който неподвижно ще бъде закрепен параван от 8мм стъкло. Та питането ни е от какво да бъде този праг. Да бъде иззидан с тухлички и облицован с плочки, да бъде от парче мрамор с цвят близък до този на пода, или да бъде от полимер мрамор с цвят като подовите плочки. :? Ще бъда много благодарен на всички, изказали своето мнение и помогнали да вземем правилното за нас решение! Приятен и спорен ден!
naB4o - специалист
Въпрос на вкус. Аз съм трета година с полимерен с цвят по избор на жената. Играчката беше за майстора да го напасне, понеже двете части които свързва (мокра и суха да ги наречем) са с различни наклони. И беше играчка да се прецизира. Като го ряза имаше много прахоляк.

Другия вариант, който имах беше от подовите плочки да се облече иззидано прагче.

За мрамор, не знам как ще направиш сам наклоните от към пода. Ако вземеш едно парче и го пльоснеш на пода и после пълниш под него и фигураш, не знам дали ще ти хареса резултата.
jekasus - майстор
Само полимермрамор, праг от плочки е минало-забравено.

Прикачен файл

IMG_1595.JPG
IMG_1595.JPG (79.24 KиБ) Видяна 1736 пъти

Прикачен файл

IMG_20161212_173639.jpg
IMG_20161212_173639.jpg (48.08 KиБ) Видяна 1736 пъти

Прикачен файл

IMG_20161212_173626.jpg
IMG_20161212_173626.jpg (26.38 KиБ) Видяна 1736 пъти

Прикачен файл

IMG_20161208_173710.jpg
IMG_20161208_173710.jpg (67.62 KиБ) Видяна 1736 пъти
EDI - майстор
Брейййй, много сте напреднали..... :-D мен ако питаш, прага спокойно може да е и дървен....дори и цялата баня......
jekasus - майстор
EDI написа:
дървен
Тик без поддръжка става като топола :-D
EDI - майстор
Цъ, друг е материала и издържа много години без грижа, но е за любители експериментатори.И да го предложиш на клиент, никой няма да ти го поръча.
jekasus - майстор
Вероятно и има такова дърво, което не иска няколко години поддръжка, но прехваления тик не е от тях.

Тема "Търся помощ за праг в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: