Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
iliya_i - майстор
нед фев 21, 2021 10:41 pmn_a написа:
Мивката под прозорчето.
Женска му работа.
Над мивката се слага огледало, защото някои хора сутрин се бръснат. А прозореца е писал, че е на 170 см от пода. Ами на нормалните хора горе долу на тази височина им е физиномията. :-D
chapara - майстор
За толкова години практика, когато видя една разрушена баня, веднага ми изплува в погледа готова, наредена и дори даже обзаведена. :wink: :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон фев 22, 2021 6:18 pmiliya_i написа:
нед фев 21, 2021 10:41 pmn_a написа:
Мивката под прозорчето.
Женска му работа.
Над мивката се слага огледало, защото някои хора сутрин се бръснат. А прозореца е писал, че е на 170 см от пода. Ами на нормалните хора горе долу на тази височина им е физиномията. :-D
Повдигаш долния край на ниско огледало с 1-2-3 мм и си виждаш нужното
Друго? :drinkers:
stotir - напреднал
iliya_i ,правилно ги забелязваш тези неща, но се отказах от твоя съвет за мивка на лявата стена, защото не е приятно да ми пречи нещо между вратата и тоалетната, разбирай ако имам проблем и бързааааммм....
Sandman, тоалетната е добре така, но се оказа, че проклетото У110 е зяпнало към прозореца и ще ми трябва гимнастика да го обърна, ще пробвам както си е.
Моноблок и понижено ниво под душа категорично няма да се правят, линеен сифон също, нещата ще се опростяват колкото е възможно.
chapara, ако това ти е била идеята още в началото, имам въпроси:
Празно място под душа 80/100 достатъчно ли ще е? При това изпълнение бойлера дали ще пречи на работещия на мивката? Последно ме вълнува изпълнението на наклоните на пода, което ме води към една друга подобна тема:viewtopic.php?f=4&t=30378&hilit=%D0%BF% ... &start=210
....Та в нея се споменава, че наклоните в банята се правят по различен начин в зависимост от реденето на плочките, право или в диагонал. Ако е възможно някой да направи елементарна схема на наклоните/"уламите"/ при двата вида редене, при най-лесното условие - обикновен сифон в центъра на заведението? Останалото е логика и майсторлък...
chapara - майстор
пон фев 22, 2021 8:08 pmstotir написа:

chapara, ако това ти е била идеята още в началото, имам въпроси:
Празно място под душа 80/100 достатъчно ли ще е? При това изпълнение бойлера дали ще пречи на работещия на мивката?

Според мен нещата са добре.


....Та в нея се споменава, че наклоните в банята се правят по различен начин в зависимост от реденето на плочките, право или в диагонал. Ако е възможно някой да направи елементарна схема на наклоните/"уламите"/ при двата вида редене, при най-лесното условие - обикновен сифон в центъра на заведението? Останалото е логика и майсторлък...
Защо в центъра да е сифона? Сложи един такъв в ъгъла при душа

Изображение
И тогава правиш равна основа с наклон към вътршния десен ъгъл.Тогава няма значение как ще редиш подовите плочи.
stotir - напреднал
Ок, chapara, разбрах какво трябва да правя, благодаря ти, също благодарности и на всички отзовали се!!! :respekt: :-D
stotir - напреднал
Здравейте, банята отдавна е готова, но все забравям да се отчета.

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
chapara - майстор
Супер е станало, със здраве да я ползваш. Радвам се ако съм бил полезен🤹‍♂️
valentino76bs - майстор
Здравейте малко съвет искам ...:)
Това ми е проекта и искам да питам кое е по удобното място на душа ?
По лесно ми е да го сложа по средата от колко в единия край но ако има някакъв по сериозен аргумент да е най в дясно ще го сложа там ...мерси.

Прикачен файл

16.jpg

Тема "Проект на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: