Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  bobrock - помощник
Здравейте,

Интересувам се някой сблъсквал ли се е и има ли опит с монтаж и инсталации на структури за вграждане на Идеал стандард?

Приключиха ми ми довършителните ремонти по новата ми баняа и имам вградена такава структура модел: W3710AA с конзолна тоалетна чиния Т007901 ( Ideal Standard Tesi Aquablade).
Обаче забелязах под чинията на 2-рия ден малка капка 3-5 см..като теч. опипах чинията с ръка неможах да открия някъде да е мокро, пускахме над 10-15 пъти водата- локвичката не се увеличи..нито потече още. Избърсахме и го подсушихме. На другия ден повиках майстора, който монтира санитарията да го погледне, той тества над 30-40 мин, не се появи теч. Той каза,че е спазил всички стъпки, инструкции, размерите на пвц съединенията за мръсната и чистата вода и няма идея откъде може да е теча и предложи да го оставим ден-два да го наблюдаваме. Той постоянно твърдеше, че Идеал стандард маншоните и т.н. изработката не била качестваена и т.н. Друго си било немското Грое и Виега и т.н. Отказа да свали тоалетната чиния и да види какъв е проблема под предлог че е минимален теча.

На края на деня днес отидох до жилището и забелязах пак локвичка. Започнах да опипвам и пак нищо пусках вода, изчаквах да се напълни казанчето и нищо. Случайно пипнешком пухнах пръст където тръбата за отходната вода на тоалетната чиния контактва с маншона на ПВЦ съединението и там много леко беше влажно, пуснах едновременно вода и усетих леко сълзене. показано на схемата:
Изображение

Звъннах на майстора, че съм открил откъде е, той каза че ще уплътни със силикон, отвън маншона от стената, където контактва тоалетната чиния. Което според мен не е е генерално и стабилно решаване на проблема. Нова баня - с теч.
Ето официално видео на монтажа на тоалетната чиния : https://www.youtube.com/watch?v=SMa5CJU ... tu.be&t=43

Според мен , не е срязал точно по-дебелото 110 ПВЦ съединение и не уплътнява добре към тръбата на тоалетната чиния.(по-късо или по-дълго).
Прилагам снимка, за кои съединения се съмнявам.

PS: Когато ми предадоха банята ми дадоха един шестограм, който да пазя, че с него се сваля толаетната чиния, обаче имаше една метална пръчка, днес докато ровех видях, че същата виси, това е пръчицата, която затяга чинията към стенат. Нормално ли е едната пръчка да не виси на тоалетната чиния, да не би да са я счупили при монтажа?
Изображение
Последна промяна от bobrock на вт май 12, 2020 11:14 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
bobrock написа:
Като постоянно твърдеше, че Идеал стандард маншоните и т.н. изработката не била качестваена и т.н. Друго си било немското Грое и Виега и т.н
Бла-бла.
bobrock написа:
Когато ми предадоха банята ми дадоха един шестограм, който да пазя, че с него се сваля толаетната чиния, обаче имаше една метална пръчка, днес докато ровех видях, че същата виси
Това за шестограма е правилно.
bobrock написа:
Нормално ли е едната пръчка да не виси на тоалетната чиния, да не би да са я счупили при монтажа?
Чупене няма, чуствителна, но не калпава система за монтаж, просто изкочи от леглото си и джаснаха някъде - тяхна издънка.
Тие в Севлиево нещо се дънят с тоалетни в последно време по качество в отворите на канализация и чистата вода...
bobrock - помощник
вт май 12, 2020 11:12 pmjekasus написа:

Тие в Севлиево нещо се дънят с тоалетни в последно време по качество в отворите на канализация и чистата вода...
Според вас, какво е удачно да се реши проблема ?
Дали да уплътни външно със силикон по ръба? или да я свали и потърси друга тръба/маншон ? (ако там е проблема).

Съмнявам се, че ще се намери аналог за Идеал стандард свързвания, не е като богатия асортимент на Виега, Алкапласт и т.н.

Благодаря!
jekasus - майстор
bobrock написа:
Съмнявам се, че ще се намери аналог за Идеал стандард свързвания, не е като богатия асортимент на Виега, Алкапласт и т.н.
Тези тръби за монтаж са стандартни.
bobrock написа:
Дали да уплътни външно със силикон по ръба?
Това е последния шанс на монтаж без проблеми, само че не външно, а с нов монтаж.
kozl - майстор
Жека аз ползвах Идеал стандартна конзолна чиния от тези с видимата гайка в-у структура Грое. Понеже долната фасонна част, за изходящата вода ми идваше къса, та не съм я рязал, аз я нахлузих на чинията първо и с чинията в структурата.
Ако бях направил обратното маншона нямаше да легне добре на порцелановия изход и щеще да тече от там.
С тази чиния на ИдСт има ли го този проблем?
bobrock - помощник
ср май 13, 2020 9:20 amkozl написа:
Жека аз ползвах Идеал стандартна конзолна чиния от тези с видимата гайка в-у структура Грое. Понеже долната фасонна част, за изходящата вода ми идваше къса, та не съм я рязал, аз я нахлузих на чинията първо и с чинията в структурата.
Ако бях направил обратното маншона нямаше да легне добре на порцелановия изход и щеще да тече от там.
С тази чиния на ИдСт има ли го този проблем?
Привет,

Предполагам сълзенето е от мястото където маншона за изходната вода контактва тоалетната чиния. Когато пусна вода от бутона, слагам ръка долу и по ръбовете сълзи. Има вероятност моя майстор при монтажа да е срязал по-късо долната фасонна част, след това (следвайки инструкциите ) да я е наложил първо към структурата и после нахлузил чинията. Може би затова предлага да сложил силикон по ръбовете отвън, без да сваля чинията ( явно се досеща, че дори да я свали , трябва да търси нова фасонна част.

Изображение
kozl - майстор
Ми продават се за към и над 10-на лева.
Но в моя случай стандартната част беше по-къса и немаше нужда да я режа.
Та в моя случай трябвало да търся по-дълта фасонна част. Е не съм мерил в магазините може и да има. И след като нямах по-дълга промених начина на монтаж и до сега проблеми няма. Силикон не съм ползвал. Ползвах смазка в туба, специално за канал.тръби.
Тази смазка след време се спича, а дали като се спече уплътнява :? Жеката да пише :roll:
naster - майстор
Тъкмо ми монтираха 3 комплекта на Рока, ще кажа, ако има подобен проблем.
muhala - майстор
Гледах видеото с монтажа. Според мен последователността не е коректна.
Пътво сложиха тръбите към стената и после сложиха чинията. Точно тук може да е проблема, защото ако не нацелиш тръбите към чиичта, а подпрат някъде, тогава ще набиеш тръбите още повече в стената.
Гаранция една от двете тръби не си е на мястото.

Аз бих сложил тръбите първо в самия кенеф и после кенефа заедно с тръбите ще вкарам към стената.
Никакви силикони и т.н.
chapara - майстор
ср май 13, 2020 11:22 ammuhala написа:
Гледах видеото с монтажа. Според мен последователността не е коректна.
Пътво сложиха тръбите към стената и после сложиха чинията. Точно тук може да е проблема, защото ако не нацелиш тръбите към чиичта, а подпрат някъде, тогава ще набиеш тръбите още повече в стената.
Гаранция една от двете тръби не си е на мястото.

Аз бих сложил тръбите първо в самия кенеф и после кенефа заедно с тръбите ще вкарам към стената.
Никакви силикони и т.н.
Колко чинии си монтирал??? :? Ако структурата е правилно монтирана, нищо не можеш да "набиеш" никъде :lol: Фасонните части на структурата си имат стеснение и захващане за рамката. Видеото е съвсем коректно :wink:

В случая чинията трябва да се демонтира, да се купи нова свръзка, да се отрежа както трябва и да се монтира сначале. Добре е да се види и промивната тръба как е отрязана, да не би от напора да просълзява и съответно капката да се явява на отходната тръба.

Тема "Теч след монтаж на структура Идеал Стандард" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: