• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, искам да попитам дали според вас би сработила идеята да се монтира обикновена интериорна врата за баня, която обаче отгоре намажем с лак за яхти. Мислите ли че такъв тип лак би запечатал вратата и би й попречил да се надуе от влагата?

А и може ли да ми препоръчате фирма произвеждаща интериорни врати + врати за баня, от която сте доволни?

Благодаря предварително :)
djogobg - специалист
За лак за яхта не знам, но на една стара баня бях сложил 5-6 ръце най-обикновен лазурен лак и през 4-те години, в които живеех там не мръдна. Дори признаци на започване на проблеми не видях. Разбира се, не съм я обливал нарочно, но банята беше 3 кв.м. така че си се пръскаше редовно.
Mitashki_MM - специалист
Освен ако банята ви не е някаква импровизирана екзотика, където душа директно да облива вратата не мисля, че ще има проблем. Аз на две места в бани под 3кв съм си слагал най-обикновени интериорни врати (пчелна пита с една фазерно пано от двете страни), минати 3 ръце с алкидна или акрилна боя - 6 и 4 години вече нямат никакви наченки дори на раздуване пък не е като съвсем да не пръска нищо върху тях.
EDI - майстор
Всичко друго, без т.н. яхтен лак.
jekasus - майстор
EDI написа:
Всичко друго, без т.н. яхтен лак.
Демек ПВЦ или Ал. врата :-D
EDI - майстор
И слонова кост ще стане, поне няма да се олющи на 5-и месец :lol: .Иначе аз съм за алуминий.
chapara - майстор
Само и изключително алуминиева, но не тип балконски прозорец-врата, а истинска врата :idea: :!:
Stern99 - специалист
Да ползвам тази тема и да попитам за вратата на моята баня. Светлия отвор е 190/70 . Ширината на касата е около 19 см.
Вратата се отваря навътре.
Ето как изглежда:
Прикачен файл:
IMG_20200923_183837 (1).jpg
Свързах се с фирма, която произвежда Ал, врати за баня. Препоръчаха ми първо да се залепя пплочките, след , което да се монтира вратата във вътрешната част (откъм банята) на касата и да си има первази отвътре върху плочките.
Попитах ги защо да не се сложи вратата на в частта на касата откъм коридора и да има обръщане на плочките към касата. Отговориха ми, че така вратата няма да се отваря на повече от 90 градуса (ще запира в плочките от обръщалото).

Ако монтиране вратата както те предлагат какво се прави с ширината на касата, която не е обхваната от Ал. Врата? В коридора имам тапет?

Не се ли предлагат врати, които се монтират както те казват, но незаетата част от касата да се затвори с втора алуминиева част, която си има первази откъм коридора?

Поръчва ли ли сте такива врати. Снимка? Контакт на фирма.
Благодаря.
jekasus - майстор
Фирмата е права за отварянето на врати.
За обръщане на Ал врата към коридора и при наличие на облицовка на стените, която няма да се промени, и трябва козметичен вариант.
В руския Ютуб са много напред в този вариант, и ще пусна най, най, най-вкусния :-D
  • 1
  • 2

Тема "Врата за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: