• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
road_runner - специалист
Здравейте,

Имам мивка за баня, на която е монтиран метален сифон, който е със запушалка с лост от батерията.
Т.е няма в средата на сифона мерцедесовата звезда, която се изпозлва за стягане с отвертка.

Отдолу има една гайка, която сваля само меката връзка, но на металният корпус горе има уплътнение с мивката, което леко сълзи. Т.е или трябва да се опитам да стегна самия сифон, или да сменя цялото уплътнение.
Което води до въпроса как се сваля, като въртя металната основа се върти и отгоре самия отвори не става нищо.

Нещо подобно на това е, но не виждам горния шестостен при мен да го има

Изображение
road_runner - специалист
Дааа, някой идиот монтажник беше залепил горната и долната част със силикон, и въртиш едното, върти се и другото, ползвал го е като някакво уплътнение ли, не знам
Ама сигирно едно 50 гр силиконови остатъци махнах,
svg - специалист
Какво му пука, нали при него не е протекло...
Майната му на следващия!
chapara - майстор
Монтажник е силна дума, на такива сглобки силикон не се слага :lol:
jekasus - майстор
road_runner написа:
Което води до въпроса как се сваля,
Голяма отвертка, правило на Архимед за лост :-D .
Горната част има отвори, там се мушка отвертката и въртим долната част на сифона.
road_runner - специалист
нед юли 19, 2020 7:34 pmjekasus написа:
road_runner написа:
Което води до въпроса как се сваля,
Голяма отвертка, правило на Архимед за лост :-D .
Горната част има отвори, там се мушка отвертката и въртим долната част на сифона.
точно така пробвахме отвреме на време се чуваше някакво пукане, предполага, че силиконът се е късал по резбата.
За какво слагат силикон на горната и долната част на сифона не знам, не виждам никаква полза

Но вкарахме отвертка в дупките вътре на сифона, отдолу с едни клещи чукане в различни посоки, и след 20 минути борба се отви.

Много странни уплътнения - като пояс е едното, не е плоско, та викам си не знам дали ще намеря такова. Свалих ги, изчистих ги, намазах резбите с малко силиконава смазка, за да не слепнат с времето и го затегнах със старите уплътнения.
Засега добре, А след време ще хвърля целия сифон, вместо да издирвам тея странни уплътнения

Изображение
jekasus - майстор
Долното уплътнение си е ясно за какво.
Горното се използва за уплътнение между горната част на сифона и мивката, когато тя е напълнена със вода.
Това е английска традиция да си миеш мутрата в напълнена мивка, и при нас не се използва, дори тая запушалка винаги всички я вадят, и след време просто изчезва нанякъде...
Antonii - майстор
Много си е удобна запушалката, в нас си стои и си се използва.
Все пак това не е кухненска мивка.
Иначе чудно как и тефлонова лента не са навъртели на резбите :wink:
road_runner - специалист
нед юли 19, 2020 8:46 pmjekasus написа:
Долното уплътнение си е ясно за какво.
Горното се използва за уплътнение между горната част на сифона и мивката, когато тя е напълнена със вода.
Това е английска традиция да си миеш мутрата в напълнена мивка, и при нас не се използва, дори тая запушалка винаги всички я вадят, и след време просто изчезва нанякъде...

Да ясно е за какво се използва, но не бях виждал досега такива, не знам и къде ще ги търся, не са плоски уплътнения.
Засега сработи, нямам нерви да се занимавам отново с него.
Kondor1 - специалист
нед юли 19, 2020 8:46 pmjekasus написа:
Това е английска традиция да си миеш мутрата в напълнена мивка, и при нас не се използва, дори тая запушалка винаги всички я вадят, и след време просто изчезва нанякъде...
Английската традиция е тъпа, но запушалката изобщо не е излишна и е повече от глупаво да я махнеш. Със същия акъл разни чистачки в хотелите махат чашката в сифоните за да им е по-удобно. Запушалката на мивката стои полу-отворена и пази да не изтървеш някакъв предмет в мивката. В същото време около нея има достатъчно място за изтичане на водата. Отделно, че е доста по-естетично с нея отколкото със зееща дупка.
  • 1
  • 2

Тема "как се развива метален сифон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: