Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
Банята ми е след основен ремонт, и съм сложил прав сифон от месинг 100*100 mm/Ф50. При затворен капак, водната възглавница е добра, и не проникват никакви миризми. Наклонът на пода е перфектен, и при отворена решетка (капак) на сифона, водата се оттича в сифона, без да се събира и милиметър по пода на банята. Когато решетката (капакът) на сифона е затворен, нещата се променят, и по пода на банята се събира много вода, подът се наводяна за кратко време. Изглежда, че дебитът на сифона със затворен капак е много по-малък от този на душа, и се налага при всяко къпане, да се маха капака, но след като се махне капака, започват да влизат миризми, особено при включен вентилатор, и затворена врата. Съвети, как да реша този проблем?

Прикачен файл

photo_2020-08-18_13-42-26 (2).jpg

Прикачен файл

photo_2020-08-18_13-42-26(22).jpg

Прикачен файл

photo_2020-08-18_13-42-25.jpg
Последна промяна от sdn90 на вт авг 18, 2020 11:40 pm, променено общо 2 пъти.
nikolov333 - майстор
Намалете дебита на душа или увеличете диаметъра на пръстена под решетката на сифона, ако е прекалено близо до диаметъра на оточната му тръба..Може и капачката му да ляга много близо до борда и и да намаля дебита му на отичане..
EDI - майстор
Къпи се и не се занимавай с дреболии.Има по-важни неща.
kozl - майстор
вт авг 18, 2020 5:47 pmsdn90 написа:
Здравейте,
Банята ми е след основен ремонт, и съм сложил прав сифон от месинг 100*100 mm/Ф50. При затворен капак, водната възглавница е добра, и не проникват никакви миризми. Наклонът на пода е перфектен, и при отворена решетка (капак) на сифона, водата се оттича в сифона, без да се събира и милиметър по пода на банята. Когато решетката (капакът) на сифона е затворен, нещата се променят, и по пода на банята се събира много вода, подът се наводяна за кратко време. Изглежда, че дебитът на сифона със затворен капак е много по-малък от този на душа, и се налага при всяко къпане, да се маха капака, но след като се махне капака, започват да влизат миризми, особено при включен вентилатор, и затворена врата. Съвети, как да реша този проблем?
Явно не си разбрал колко бързо се изпарява водата от водния затвор на този тип сифони.
Наклона ти е перфектин ама не за този сифон. А като няма капачке това не е сифон, щото сифона е м-у капачката и корпуса.
Та подобни проблеми като тези с миризмите се появиха и в жилището на родителите ми, където заложих същия тип сифон но не е прав, а ъглов. Само, че там проблем с оттичането при затворена капачка нема, защото наклона е мноо повече "перфектен". Проблема с миризмите се решава с похлупак за сифон, примерно продават се в Джъмбо :roll:
Или ако някъде продават клапа за миризми за тези сифони, но до сега за подобни сифони не съм срещал.
А вентилатора ползвай при отворена врата на банята + достъп на входящ въздух през фасадата. Отворен прозорец или балконска врата.
chapara - майстор
Този "сифон" става само за дворна, лята, бетонова мивка, на която водата се излива в градината :roll: :razz: . И поради каква причина е прав сифона :shock: :?
jekasus - майстор
chapara написа:
И поради каква причина е прав сифона
Чапаре май си забравил за сгради от 60-те години :-D - канализация през плочата, за да се измести - голяма война със съседи отдолу...
torbalan - Дървен философ
При тъщата и в квартирата на големия син са такива сифоните.
И на двете места, като се къпем, махаме капачката...
vencil - специалист
И в нашета баня е такъв, махаш капачката като се къпеш това е решението.
chapara - майстор
Нищо не съм забравил, още главата ме слуша! Измествайки сифона с 15 см. в която и да е посока не може ли да се постави рогов сифон???, или жегата Ви изпи мозъка?? Тпочката на вертикализация ли е проблема, защото тя повярвайте не е по средата на диагоналите, а и дори да е? Мразя не мислещи хора, точка по въпроса!
chapara - майстор
Ми обдишвате се тогава vencil😁

Тема "Нисък дебит на подов сифон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: