• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Смених пукнатата муфа с женска резба. В момента тече 48 часовата проба за теч. Засега няма проблем. Прочетох мнение, че варианта с уплътняване с калчища тефлон бил рискован и елемента оставал под напрежение и можел да се спука след време....И сега какво да развивам всички кранове ли? И да слафам течен тефлон ли?Хвана ме шубето....
И е един допълнителен въпрос за тръбите със студена вода, които ще замажа в стената...необходимо ли е да ги обличам с изолиращ кожух против конденз?
jekasus - майстор
Stern99 написа:
Прочетох мнение, че варианта с уплътняване с калчища тефлон бил рискован и елемента оставал под напрежение и можел да се спука след време
Само да питам, какви говна, по-точно - какви тръби и фитинги ползваш? /производител?/
Stern99 - специалист
Производител Филбо Варна. Дистрибутор Аквасто.
Това продават в големите строителни магазини.
"Говна" ли съм купил?
Stern99 - специалист
Невероятно е, че масово ги предлагат навсякъде. Не попаднах на фйтинги на друга фирма. Вие откъде купувате читави фитинги?
И по важния въпрос е какво да правя сега? Дали да развият с половин оборот навитите кранове?
EDI - майстор
Не ги закачай.Аз пазарувам, кога правих в къщи и на вилата водата от малко ВиК маркетче в Ямбол, не знам марката, май нещо турско, и до сега никакви проблеми.От големите такива работи -тръби, фитинги, не вземам.
chapara - майстор
чет авг 27, 2020 7:31 amEDI написа:
От големите такива работи -тръби, фитинги, не вземам.
Ти ще излезнеш май опък човек, не те имам за такъв :? :roll: :lol:
chapara - майстор
чет авг 27, 2020 5:17 amStern99 написа:
. Не попаднах на фйтинги на друга фирма. Вие откъде купувате читави фитинги?
Па за кой град :?
EDI - майстор
Що опак, просто ВиК маркета е до нас на чалъм, де ще бия път до Практикер. :lol:
vk - специалист
Един от големите вносители на качествени фитинги, кранове и арматура е Интерметал в гр.София https://www.intermetal.bg Вероятно чрез дистрибутори(търговци по райони) нещата отиват до всички градове в страната.
Разбира се, ако човек бърза за нещо дребно да отремонтира - бяга в кварталната железария и на каквото попадне.
  • 1
  • 2

Тема "Теч по време на тест след изграждане на вик инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: