• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
Здравейте,
След завършване ми новата пп вик инсталация днес исках да я тествам. Затапих всички преходи с вътрешна женска резба посредством пп тапи. Още по време на изграждането на инсталацията навих на една от точките метален сферичен кран.
Пуснах водата и каква бе изненадата ми когато установих , че точно от навивката между металния кран и прехода с женска резба има теч (капки). Мястото на този теч е малко кофти. ..вътре в един тесен шкаф се пада (откъм кухнята). Реших да развият този кран и да навия пп тапа. На резбата на тапата поставям калчища и отгоре навивам малко тефлоноа лента . Стягам умерено за са не превърти резбата. Пускам водата -пак теч връзката тапа женски преход. Купих от магазина нива тапа -този път метална. Тя се оказа с къса резба. Сложих калчища отгоре тефлоноа лента. Стягам, пускам водата - пак теч.


Чудя се дали е възможно женския преход да е дефектен?
Във финален вид на женския преход трябва да има навит сферичен кран?
Какво ще ме посъветвате. Виждал съм да продават в едни тубички течен тефлон.
Може ли да споделите практическия си опит? Ако вместо калчища сложа от тизи течен тефлон -какво правя ако след няколко години искам да развият този кран?
Благодаря ви за съветите?
LazarGanev - "Велик майстор"
Много е вероятно при навиване на крана да е превъртяла металната вложка и да има теч между метала и ППР.
EDI - майстор
Или спукване, като вариант.Получава се при прекаляване с кълчища и пренатягане.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Явно цяла нощ докато съм спял подсъзнанието ми е работил и сутринта получих "факс" теча винаги бе в единия край и си казах , че металната вложа е спукана от пренавиване. Бях направил снимка, погледна я и наистина вложката бе пукнати от край до край...
Ще трябва да преправям и да залепя нов преходник.
Благодаря на Лазар и Edi.Урок и опит за мен.
kozl - майстор
пон авг 24, 2020 10:23 pmEDI написа:
Или спукване, като вариант.Получава се при прекаляване с кълчища и пренатягане.
Е така в един от хотелите прецакаха към 40% от баните :shock:
Обаче някои вложки се пукаха след време. Стегнати под напрежение и в един момент ПУК и кап.
Те за тва ползвах тефлонова лента за уплътнение на резби в РР фитинги. Стягане и развиване става лесно, но и издънки с прокапване също.
И така докато в този форум един от съфорумниците ме посъветва да ползвам специализиран конец за уплътнение на резби.
Е верно че скъп в сравнение с кълчищата, но при 1/2 и 3/4 с една намотка по резбата проблеми с прокапване не са ме застигали, а стягането не ме натоварваше. Или мноо съм заякнал напоследък или значението е в конеца :?
torbalan - Дървен философ
Има течен уплътнител за резби. Не е необходимо пренатягане, не предизвиква напрежени.

Какви са тези идеи за тефлон и калчища?
brum - майстор
И аз ползвам течен уплътнител за резби. Никакви проблеми не е имало с него. И не пренатягане - не е необходимо даже и стягане. Оставял съм кранове навити половин оборот преди края на резбата за да са гледат дръжките в правилната посока.

Ни калчища, ни тефлон могат да се сравняват с него. За конеца не мога да кажа нищо, че не съм го ползва.
kozl - майстор
Какъв е този течен уплътнител за резби и как става отвиването :?
Защото на бойлер Елдоминвест с доставен навит предпазен мултифункционален клапан го развих с мноо сила. Направо ме фана шубе да не скъсам заварката на тръбата към балона.
zz_stefanov - майстор
Случая е или не можеш да правиш уплътнение или се е превъртяла гривната. Ние тук можем само да гадаем.

Извън случката, не препоръчвам ползването на кълчища при 'съвременните' тънки фитинги, набъбват и ги пукат.
Има си и качествени неща, но с лупа трябва да ги търсиш по магазините, в кварталните железарии избягват да ги продават, много били скъпи. :)
brum - майстор
Течният уплътнител дето ползвам е holdtite и май вече точно този модел го няма. Отвиването е с доста по-малко усилия отколкото при навиване на тефлонова лента/калчища. Държи горе-долу като синият осигурител за резби.
  • 1
  • 2

Тема "Теч по време на тест след изграждане на вик инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: