Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, правим основен ремонт на апартамента, в който се нанасяме и си сложихме нов бойлер. Помещението преди беше тоалетна, която направихме в сухо помещение - дрешник, но там трябва да седи и бойлера. Затова избрахме плосък бойлер. Въпроса е, че въпреки, че хората, които преправяха тоалетната в дрешник знаеха какъв бойлер ще вземем и бяха подготвили предварително изводите, то тръбата за канала е по-високо от дъното на бойлера, където се оттича кондензът. Това честно казано ме притеснява, защото вече в тръбата се събира вода и честно казано се съмнявам, че може да качи наклона , за да прелее като преливник в канала и постоянно там ще има вода, което кажете дали е ок?

Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Не се притеснявай за "конденза", стига да е добре уплътнено съединението между шлаухката и щуцера на ВПК
iliya_i - майстор
пет сеп 18, 2020 10:23 pmLenks написа:
Това честно казано ме притеснява, защото вече в тръбата се събира вода и честно казано се съмнявам, че може да качи наклона , за да прелее като преливник в канала и постоянно там ще има вода, което кажете дали е ок?
Хич не е ОК. Прочети си инструкцията и в ней със сигурност е написано, че този изход е за температурно разширение на водата в бойлера (а не за конденз) и задълчително трябва да се остави отворен към атмосфера. Забрави водните тапи, дето си ги мислиш.

То явно инструкции не четеш, дано поне форуми четеш, а не само пишеш в тях!
Andri01 - майстор
"... избрахме плосък бойлер....","...тръбата за канала е по-високо от дъното на бойлера, където се оттича кондензът...".!! Интересни термини?! Може да ги обясниш с думи прости?? Ако искаш помощ от форума,бъди по ТЕХНИЧЕСКИ коректен. Все пак има и интернет,нали! Не за друго,но "плосък" бойлер са непонятни термини,също така и "конденз"от бойлер?? :partyman:
пет сеп 18, 2020 10:47 pmiliya_i написа:
пет сеп 18, 2020 10:23 pmLenks написа:
Това честно казано ме притеснява, защото вече в тръбата се събира вода и честно казано се съмнявам, че може да качи наклона , за да прелее като преливник в канала и постоянно там ще има вода, което кажете дали е ок?
Хич не е ОК. Прочети си инструкцията и в ней със сигурност е написано, че този изход е за температурно разширение на водата в бойлера (а не за конденз) и задълчително трябва да се остави отворен към атмосфера. Забрави водните тапи, дето си ги мислиш.

То явно инструкции не четеш, дано поне форуми четеш, а не само пишеш в тях!
А как в сухо помещение да оставим от отворен към атмосферата "отвора за източване на предпазния клапан"?
iliya_i - майстор
пет сеп 18, 2020 10:55 pmLenks написа:
А как в сухо помещение да оставим от отворен към атмосферата "отвора за източване на предпазния клапан"?
Ами те "бойлер" и "сухо помещение" са несъвместими понятия, освен ако бойлера не го пълните с вода. Щом има вода в помещението значи е "мокро".
Можете да отведете "конденза" с маркуч, не плътно надянат на клапана, а по-широк към туба на пода, която периодично да изхвърляте. Но това едва ли ще е съвместимо с "дрешник".
radius - майстор
И какъв му е проблема на прокапалия при 7 бара клапан, че трябва да преодолее 20см = 0.02 бара?
Lutchezar - майстор
Изядохме го човека :-)

Аз да попитам дали има ограничител на налягането на студената вода преди да влезе в бойлера?

Също така ми е чудно как никой майстор по време на ремонта не е казал че бойлер винаги се монтира в мокро помещение с хидроизолация и канал, защото рано или късно започва да тече от някъде ...
шоп - майстор
съб сеп 19, 2020 12:58 amLutchezar написа:


Също така ми е чудно как никой майстор по време на ремонта не е казал че бойлер винаги се монтира в мокро помещение с хидроизолация и канал, защото рано или късно започва да тече от някъде ...
Е това е проблема за, който трябва да се притеснява топикстартера. Рано или късно меки връзки протичат, бойлер протича и без подов сифон с наклони към него става една...особено за съседите отдолу:-(

А това белисимо според мен ще протече по-рано заради конструкцията си с два водосъдържателя.
LazarGanev - "Велик майстор"
Това Белисимо е нито първото, нито последното с такава плоска конструкция с 2 водосъдържатела, вързани последователно, има си 5 години гаранция, така че не го мислете. Всеки уважаващ себе си производител вече има такива модели, щото са модерни и се търсят от клиентите. Не е нито първия, нито последния бойлер, монтиран в "сухо" помещение. Меките връзки при желание могат да станат твърди, но и така да си останат - каква е разликата дали меките връзки ще захранват бойлер, газов котел или кухненска мивка? Да, и аз не обичам меки връзки и монтирам само с твърди връзки, а всички батерии у нас са стенни. Ама те 70% от газовите котли са в "сухи помещение", както и същия процент от кухненските мивки са с меки връзки в "сухо помещение". Слагам кавички, защото тези помещения са условно сухи (до избиване на меките връзки, но собственикът е наясно с това). Какво пречи маркучът да е плътно надянат на клапана и какъв е проблема маркучът да е постоянно пълен с вода, защото каналът е по-високо? Ами те всички високообемни профи бойлери са комплектовани с предпазен клапан, на чийто изход има резба, на който да се навие щуцер за маркуч или преход за друг вид тръба, за да може да се дренира качествено. Няма никакъв проблем в монтажа, нищо че каналът е по-високо, нищо че няма подов сифон, просто трябва да се уплутни връзката между маркуча и предпазния клапан. Не драматизирайте нещата, монтажът си е ОК :cool:

Тема "Отточна тръба за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: