Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Банята ми е доста старичка и се заех със подготовка на стените преди лепене на новите плочки.
Днес смъкнах плочките. Изпитах голяма изненада от "лепилото", с което бяха залепени.
Много ми наподобяваше обущарско лепило.
Вижте снимките.
Прикачен файл:
Studio_20200820_201744.jpg
Прикачен файл:
Studio_20200820_201509.jpg
Прикачен файл:
Studio_20200820_201914.jpg
Studio_20200820_201914.jpg (65.93 KиБ) Видяна 1799 пъти
1.Имате ли идея какво е това?
2. Как да продължа с подготовката на стените? Трябва ли да се опитам да махна този кафяв слой? Или да направя тънка изравняваща шпакловка? С теракол ? Или нещо друго?
3. Кога трябва да мина стените с грунд? Какъв точно?
Благодаря.
Hoвoceлckи - майстор
Туткал.
Колко е здраво при опит за отстраняване?
Грунд може би от розовия за "плочка върху плочка".
Едва ли стените ти са много прави?
Stern99 - специалист
Туткала по принцип ползва ли се за лепене за плочки?
От розовия пясъчен грунд кога точно да мина стените? Преди шпакловане или след шпакловане.
С какво е най-удачно да шпакловам?

Разбира се ще се опитам до колкото е възможна да смъкна този туткал преди да правя каквото и да е.
jekasus - майстор
Провери, колко е здрава мазилката.
Ако "издухана" варова- събаряй до тухла.
Розови грундове няма как да ти помогнат.
Hoвoceлckи - майстор
Има, има - това е гладко като стъкло. Има голяма вероятност да е много здраво към стената. Правеше се хастар с цимент в хоросана.
Не гарантирам, че 100%, че туткал, но се лепеше и с това. У дома помня - зад печката понеже падаха от топлото. Но съм чувал, че който е "разполагал" в промишлени количества с него, си е лепил плочки ...
Провери внимателно, старателно колко са ти "прави" стените. Ако случайно нямаш големи кривини, няма нужда да "шпакловаш". Ако имаш - при лепенето на плочките ще трябва лепилото да е много дебело. Та за целта ще е добре предварително за поизправиш.
Stern99 - специалист
Благодаря за съветите. Ще смъкна тази част от мазилката, която е изпъкнала. С мастар ще проверя колко са криви стените.
1. Ако не са криви-казвате , че няма нужда от тънка шпакловка. В този случай да мина ли с грунд? Ако да -какъв?
2. Ако са криви-трябва да поизравня? С какво с най -подходящо? Лепило за плочки? Теракол или? В тизи случай кога е удачно да мина с грунд? Преди шпакловане? Или след?
shotik - майстор
Може да е било специалното "Полихлоропреново лепило за плочки " !
Аз съм залепвал паднали от стената плочки.
На мирис е като Хелметекс, има добавен някакъв пълнител, дали е цимент, азбест или друго, не си спомням.
След години , при нов ремонт, цветът беше подобен след сваляне на плочките .
Hoвoceлckи - майстор
Провери и с хубав нивелир до колко са отвесни.
Грундирането - преди "изправянето". "Изправянето" - със същото лепило, с което в последствие ще лепиш. Ако някъде имаш повече от сантиметър-два дебелина ... кажи, ще ти обясня допълнително.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Днес подготви стените за полагане на вик инсталация. Махнах старите тръби. Утре ле лепят новите пп тръби. Има места по стената , където се отвориха доста големи вдлъбнатини 4-5 с. А ба няколко мета се отвори направо дупка в стената. Посъветва те ме как / с какво да ги запълня.
Hoвoceлckи - майстор
Класиката - вар/пясък/цимент. В по-големите отвори - парченца тухла.

Тема "Няколко въпроса относно подготовка на стените преди лепене на плочки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: