Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
нед окт 04, 2020 1:53 pmnelina_london написа:
От същите държачи смятам да купя за единият параван,че на ММ не му се режеха големите плочки,за да вмъкне П профила странично.
Под профилите слагаме полиуретан.
Това бе го разбрах?може ли допълнителни обяснения?
Stern99 - специалист
нед окт 04, 2020 6:19 pmjekasus написа:
Пробиваш отвор - прахосмучиш - силикон/ПУ с предимство/
[/quote]

Благодаря за насоките.
Мога ли да ползвам Sikaflex за уплътняване на дюбела и държачи към пода?
Прикачен файл:
IMG_20200829_150721 (1).jpg
Друг въпрос-ако ширината на паравана е 100 см-казвате, че един държач на пода е достатъчен.
Кое е най-подходящото място на този държач по ширината на паравана по пода?
Ако приемем, че 0 см е края на паравана към стената а 100см е най отдалечения край. Държачи към пода може би е удачно да се сложи на 90 см? Или да се сложи максимално в края на стъклото, така че края на монтирания държа да съвпада с края на стъклото?
jekasus - майстор
Stern99 написа:
Мога ли да ползвам Sikaflex за уплътняване на дюбела и държачи към пода?
Да.
Stern99 написа:
Държачи към пода може би е удачно да се сложи на 90 см?
Някъде там, но да не във фугата между плочките/това е най-голямата грешка при монтажи, абсолютно нищо не се монтира в фугата между плочките/.
Stern99 - специалист
Jekasus,
Благодаря за насоките. Ще взема сам да си монтирам този параван.
При монтажа на п-профила към стената има ли някаква особеност.
Ще видя колко фабрични отвора има на тази лайсна към стената.
Ще проби съответните отвори, После прахосмукачка, После дюбели със СИКА флекс,
после може би с добре под п -профила да се сложи от сиката и под п-профила.
Стягам винтовете към дюбела, почиствам избилия силикон под профила и готово?
Нещо да греша?

Относно монтажа на стъклото към п-профила това как става?
Има гумен уплътнител който се набива между стъклото и профила? Или в улея на п-профила се слага силикон и се поставя стъклото?
Избрал съм този параван
https://www.interceramicbg.com/index.ph ... ct_id=1300
nelina_london - специалист
jekasus,явно съм глупава,защото не мия зоната около тоалетната с душ/кофа с вода,а с моп.Затова питам този отвор от паравана е оставен в случай,че тоалетната протече ли,защото в противен случай малко или много и водата от душ зоната ще бяга натам.
Държачите които пуснах са "евтини" и не са алуминиеви ,а от ЦАМ.Неръждавейките са най-добре,но и са доста скъпи.Явно съм се заблудила,че авторът търси по-бюджетно решение.Не казвам,че хромът не се лющи,а че не ръждясва държача.Алуминиевите П лайстни сме ги вградили,тоест поставили сме ги по време на реденето на плочките,затова не се притеснявам колко и как ще се олющят,защото се подават само 0,5 см заради наклона,просто мразя видими лайстни.

Прикачам снимки на баните .Не са напълно готови,но ето едната баня с П профилите и странично и другата,на която ще слагаме държачи на страничната стена.Качеството ва файловете е лошо,защото намалям размера им със скрийн шот.
Прикачен файл:
20201004_202212.jpg
Прикачен файл:
20201004_202136.jpg
stoy@n - специалист
Сподели крайният резултат като го монтираш

:partyman:
nelina_london - специалист
Не успях да разбера имотиконата.Неочаквам изненади.Съпругът ми ги е правил,а той е педант.Вече казах,че имаме монтиран такъв в апартамент под наем от 8 г.Ако толкова желаете ще ви изпратя снимка на Л.С.
Темата не е за моите бани,а се търси решения за автора.Той постави въпрос и аз показах.
Всичко е измерено с лазер,а и масово параваните в Англия бяха монтирани така,с вградени лайстни.
stoyan,извинете ме!Имотиконата ви била подпис.Разгорещих се,,че и вие ме поставят в графата на "неуките" жени.
stoy@n - специалист
Писали сме по едно и също време :-D
Иначе за крайният резултат е към автора :wink:

:partyman:
nelina_london - специалист
нед окт 04, 2020 8:02 pmStern99 написа:
Jekasus,
Благодаря за насоките. Ще взема сам да си монтирам този параван.
При монтажа на п-профила към стената има ли някаква особеност.
Ще видя колко фабрични отвора има на тази лайсна към стената.
Ще проби съответните отвори, После прахосмукачка, После дюбели със СИКА флекс,
после може би с добре под п -профила да се сложи от сиката и под п-профила.
Стягам винтовете към дюбела, почиствам избилия силикон под профила и готово?
Нещо да греша?

Относно монтажа на стъклото към п-профила това как става?
Има гумен уплътнител който се набива между стъклото и профила? Или в улея на п-профила се слага силикон и се поставя стъклото?
Избрал съм този параван
https://www.interceramicbg.com/index.ph ... ct_id=1300
По описания начин сме изпълнили П профила,който няма фабрични отвори.В Англия набиват гумите и отгоре пожелание слагат пак полиуретан,но там го има във всякакви цветове не като тук в 4.
Ако си избирате подови държачи,проверете дали изискват отвори за стъклото,защото в една от фирмите за обков продаваха само стъклодържачи при които крепежът минава през стъклото.Тоест на пазара има различни видове
jekasus - майстор
nelina_london написа:
явно съм глупава,защото не мия зоната около тоалетната с душ/кофа с вода,а с моп.
nelina_london написа:
Разгорещих се,,че и вие ме поставят в графата на "неуките" жени.
Радвам се, че сте преуспели в живота, и си си имате хора за почистването на имота си.
Моп при стоящи, тоалетна и биде, нищо не може да направи - там по ъглите ръчички търкат...
И аз се нервя, когато спорят с мен хора без опит...Но гледам, да не го показвам...

Тема "Монтаж на статичен параван 2 см над пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: