• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
iliya_i - майстор
ср ное 11, 2020 10:02 amlittle_hooligan написа:
- Ел. контакт на 30-40 см от пода (на втория ред плочки) извън душ кабината на разстояние 0.80 м (близо метър) от нея.
Контактите в стаята се разполагат ниско, за да не се спъваш в кабела.
В банята положението е точно обратно! Каква е логиката да е ниско? Там постоянно включени уреди няма.
little_hooligan - специалист
нед ное 15, 2020 9:27 pmiliya_i написа:
ср ное 11, 2020 10:02 amlittle_hooligan написа:
- Ел. контакт на 30-40 см от пода (на втория ред плочки) извън душ кабината на разстояние 0.80 м (близо метър) от нея.
Контактите в стаята се разполагат ниско, за да не се спъваш в кабела.
В банята положението е точно обратно! Каква е логиката да е ниско? Там постоянно включени уреди няма.
Логиката ми беше, че най-долу влагата винаги е най-малка. Но вече се спрях на варианта за монтаж на външен контакт в горното шкафче над мивката.
muhala - майстор
Аз лично избрах отделна ДТЗ за банята и тоалетната (осветление и вентилатори). Контакти в банята НЯМА.
iliya_i - майстор
пон ное 16, 2020 7:22 pmlittle_hooligan написа:
нед ное 15, 2020 9:27 pmiliya_i написа:
ср ное 11, 2020 10:02 amlittle_hooligan написа:
- Ел. контакт на 30-40 см от пода (на втория ред плочки) извън душ кабината на разстояние 0.80 м (близо метър) от нея.
Контактите в стаята се разполагат ниско, за да не се спъваш в кабела.
В банята положението е точно обратно! Каква е логиката да е ниско? Там постоянно включени уреди няма.
Логиката ми беше, че най-долу влагата винаги е най-малка. Но вече се спрях на варианта за монтаж на външен контакт в горното шкафче над мивката.
Проблема не е в парата. Проблема е в течната вода. А те долу пръските са много повече. Освен с душкабината трябва да се съобразите и с мивката. А и след като кондензира върху плочките, водата се стича надолу и ниско разположения контакт е много по-рисков за намокряне от високо разположения. За това в баните и осветлението се слага високо.
jekasus - майстор
Просто си спомних от един обект...

Прикачен файл

IMG_20160709_152231.jpg
IMG_20160709_152231.jpg (47.37 KиБ) Видяна 754 пъти

Прикачен файл

IMG_20160709_152218.jpg
IMG_20160709_152218.jpg (28.64 KиБ) Видяна 754 пъти
kozl - майстор
Контакта в банята вече над 16 г.
Два пъти сменян поради повреда в капака.
Ползван основно за бръсначка и подстригвачка. За тва на удобно място до огледало и на височина 140 см от пода и възможно най далеч от душа. То душа със шлаух, така че ако има за цел контакта да е цел - уцелен е. Но факт никой до ся го е замерял с душа.
И в днешни времена га машинките дека съм ползвал с контакта станаха батерейни и контакта само си седи неконтактен, за украса. За тва последния дека подмених е марков от Ле Гарант :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Ток в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: