Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Благодаря :drinkers: 6
little_hooligan - специалист
чет дек 10, 2020 6:13 pmрашкета написа:
Малкия, стига с тези ,,фирми,, извикай някой доказан майстор като Чапара, Джеки или....мен...ха ха.
Аз примерно щях да залепя плочите без грунд, ама нямаше на имаш никакви притеснения. Друг е въпроса, че на никаква цена не се занимавам с кашон. Мажа, шпакловка с мрежа и флекс иииииииии.
Аз му бях звънял на Чапара, но любезно ми каза, че имал доста обекти, даже за 2021 г. Жалко, щяхме да направим много хубава баня, предполагам с него щеше да стане още по хубава. Но както казах в един по преден пост - здраве да е. :wink:
  chapara - майстор
Чак ми стана съвестно, не ти знам ника :? Поне оправи ли положението?
little_hooligan - специалист
съб дек 26, 2020 9:46 pmchapara написа:
Чак ми стана съвестно, не ти знам ника :? Поне оправи ли положението?
Е, няма проблем. Като цяло банята е окей. Имам някои забележки към майстора, но вече всичко е направено. Примерно ето някои:

- Имам нивелация на плочките извън душ кабината и я усещам, т.е. има цялостен наклон от единия до другия край на банята. Не е болка за умиране, но не ме кефи. После ще я напиша колко е.
- Понеже тавана ми е малко по висок, лайсната се оказа с около 10 см по къса. Майстора сложи малката лайсна след като вече беше фугирал и за да я сложи направи прорез с ъглошлайф. :?
- Нямам грунд и хидроизолация на гипсокартона от сухата страна и на 3-4 см част от мократа.
- Майстора забрави да сложи хидро на пода и беше налепил плочките. На следващия ден, когато разбрах, му казах да ги сваля и да ми слага хидро. Добре че лепилото не беше изсъхнало още. Как може някой да е майстор на известна фирма и да забрави да сложи хидро? :?
- Сложи ми хидроизолация на пода (Теразид ГТ11) на един дебел слой и само една ръка. А му бях казал да мине две ръце. :axe:

Иначе ми направи куфар от двоен гипсокартон, за което съм благодарен.

Това ми бяха ядовете с майстора. Не беше лош човек, беше свестен, доста сръчен, и бърз (бързината е по скоро минус), но ми се видя малко несериозен, в 9 часа сутринта беше хванал едно кенче с бира. Сами се сещате, че това няма да направи добро впечатление на клиента. Фирмата е ЕТ Сечков, нека да се знае, защо да не я казвам. Не мога да кажа нищо лошо за фирмата, но усетих че нямаше много добра връзка между управителя, ръководителя на ремонтите и майстора. Ако сега трябваше да избирам фирма, по скоро не бих ги избрал отново. Сори, но това е моето мнение.

Банята е 3 квадрата, а бюджета ми беше 7 хиляди лева. След 4-5 години сигурно ще искам да купя по голям апартамент и пак ще правя баня, така че Чапара, като съфорумец надявам се да не ми откажеш пак :wink: (по скоро аз съм виновен, че не те потърсих 2 месеца по рано).

Живи и здрави и весело посрещане на Новата година от мен. :)
schuldiner - майстор
little_hooligan
Ако знаеш колко съм благодарен на хора като теб, които споделят какво е да правиш ремонт... От едната страна тъщата врънка за проточен електрически бойлер /добре че има няколко теми, в които добре се обяснява как вкъщи това не може да стане/, от другата жената иска нова баня 8 квадрата - ще й покажа колко ти е бюджетът!, синът и той расте, иска самостоятелен етаж... Честно, оправи ми настроението!
Обаче човекът с кенчето... тъжна история. Открай време имам подобни грижи като работодател. Лятото изкарах почти безпроблемно с един такъв, дето не мога да се лиша от него, като му купувах от промоцията фор-пак майнекен, с уговорката да ги почва след работа. Аз сигурно пукам два пъти повече от него, но по светло никога. Издържа два месеца, на третия - от сутринта с найлонката и го махнах. Сега и двамата съжаляваме, ама пусти принципи.
Последна промяна от schuldiner на пон дек 28, 2020 8:57 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Ба си, колко хилядарки пара съм спестил през годините..... :lol: за хидрото не си го слагай, има стотици хиляди бани без хидро и нищо им няма..... :lol:
bulhomes2 - майстор
schuldiner, опитвам се да се сетя к'во щях да ти пиша, но ми е закодирано, че ти дължа 6-8-10 лв от една сметка в Орешак-а и ми е трудно да живея с дълг... Налага се като дойдеш пак тук да се опрвим...
schuldiner - майстор
Ама прав си! Да бяха 8-10 хиляди, да ги преглътнеш някак, а то за толкова - ще трябва да живееш с мъката...
Офф е, но не видях тема за форумните срещи, все така се вмъква. Защо не организираш нещо при теб? Когато е разрешено, разбира се.
bulhomes2 - майстор
Някой беше изтрил една камара теми още при предишните собственици на форума и тя беше една от тях. Сега правя втората вила и като я свърща (дай боже) ще има място да се направи.

Тема "Лепене на плочки върху гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: