Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
arkadas - напреднал
Привет на всички от страхотния форум! Скоро си купих душ-кабина от Метро, но все още не съм я монтирал. Може ли някой запознат да ме светне как става монтажа - някакви особености, как се закрепя за стените, как се монтира коритото и дали се слага някакъв пълнеж. Всъшност кое се слага първо - кабината или плочките? Предварително благодаря!
bisplus - специалист
Здравей! От кабина до кабина има голяма разлика така, че ако може дай малко повече инфо за нея или поне качисхемата за монтаж. Със сигурност първо трябва да се налепят плочките, трябва също преди това да се предвидят изводи за топла и студенавода(в зависимост дали ще имаш обикновена батерия или душ панел) и мръсен канал. Разтърси се из форума, мисля, че имаше тема с доста подробни снимки за монтажа. Лично на мен тази идея за кабина от "метро" не е много добра идея защото е колострофобична но все пак това си е мое мнение.
arkadas - напреднал
Значи става въпрос за хидромасажната душ-кабина, която беше в Метро на промоция (няма начин повечето от вас да не са я видели) и не бих казал въобще че тясна, защото е 95 на 95 см. От долната страна на коритото на кабината има монтирана метална рамка с крачета, които се навиват и развиват за нивелация. Въпросът ми е дали пространството под коритото се запълва с нещо, защото ако няма нищо ми изглежда като кухо и нестабилно (просто като влезеш в кабината не усещаш стабилна основата).
lakosste - специалист
ами по принцип такава е здравината отдолу не е ли подсилено коритото? а колкото дали кабината да я сложиш върху плочките или обратното си е твое решение.хубаво е отдолу да има плочки евентуално ако протече но дано не се стига до това.а както каза колегата всяка кабина си е различна и трябва да се види за какво става въпрос
anmoll - специалист
arkadas написа:
. Въпросът ми е дали пространството под коритото се запълва с нещо, защото ако няма нищо ми изглежда като кухо и нестабилно (просто като влезеш в кабината не усещаш стабилна основата).
Моят въпрос беше същият.Майсторите,които я монтираха ми казаха,че нищо не се слага долу/като в безтегловност :roll: /Така и си остана. Виж!

Прикачен файл

DSC02044.jpg
DSC02044.jpg (50.2 KиБ) Видяна 4328 пъти

Прикачен файл

DSC02062.jpg
DSC02062.jpg (63.79 KиБ) Видяна 4328 пъти
sanita - специалист
Нашето корито е запълнено, но нарочно не ни казаха с какво,не е кухо като стъпиш в него. :lol:
lakosste - специалист
ами аз ще ти кажа с какво.пясък цимент и каквито боклуци е имало.но не се притесняваи става здраво
anmoll - специалист
А аз какво може да подложа при свършен факт? Тухли четворки ли?
patzi - помощник
anmoll написа:
А аз какво може да подложа при свършен факт? Тухли четворки ли?


Пяна!Два три флакона мисля ще ти стигнат но трябва да се пръска на няколко пъти,да бъде на пластове защото многото пяна на един път се раздува и вътре остава кухо.

Тема "Монтиране на душ-кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: