• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mangas82 - помощник
Здравейте.Някой използвал ли е този модел проточен бойлер https://balmax.com/produkt/монофазен-пр ... ce-s-plus/ модела които е 6/8 киловата?Ще се ползва за баня и за топла вода в кухнята.Става ли този бойлер да се използва за вземане на комфортен душ?Тези 6/8 киловата достатъчни ли са за затопляне на водата за взимане на топъл душ или водата ще е хладна?
muhala - майстор
Аз сложих под мивката един 15л 3кВ, Атлантик. Само з профилактиките на топлофикация. За кухнята е супер. Един бърз душ може да си вземеш.
Ако е за постоянно, мисли за голяма мощност. Според мен 6кв проточен няма да стигне за къпане. Мисли за обемен.
nikolov333 - майстор
По-мощния модел 10-12kW може и да става за къпане, но този си е основно за кухня..
kozl - майстор
Нее сме ползвали по неволя монофазен израелски 6,5 kW за баня. Мъка #-o за комфорт и дума да не става [-X .
И провери си предпазителите, че 8 kw са за 40А.
mangas82 - помощник
А някой реално ползвал ли е посочения модел бойлер и има преки впечатления?
nikolov333 - майстор
У нас сме с трифазен от същата марка 18/21/24kW и става за къпане. За монофазния си пише, че може да се ползва за къпане при темп.на входящата вода +20 градуса.. :idea: :!: :wink:
DundyTheCroc - майстор
Ползвал съм 7 киловата за къпане лятото като ТЕЦ-а е в профилактика. Може да се ползва само със слушалка с малки дупки и на слаба струя, иначе водата става студена. С една дума за лятото да се замиеш върши работа ако няма ТЕЦ, иначе става само да си измиеш чиниите.
ky-kyy - майстор
пон дек 14, 2020 10:37 ammangas82 написа:
А някой реално ползвал ли е посочения модел бойлер и има преки впечатления?
Аз не съм ползвал посочения и нямам преки впечатления, но съм ползвал и още ползвам този:
Изображение

Ползвам го, във външна неотопляема баня. Вярно е, че зимата струйката е слаба, но мен ме устройва, защото без него и толкова няма :lol: Другия вариант е, да топля казана с вода и с канчето.....Лятото работи добре, въпреки че обикновено лятото се къпем, със слънчево затоплена вода от един 200 литров варел. Ако живеехме там постоянно, естествено бих си монтирал обемен бойлер, но там се ходи два-три пъти в месеца, евентуално...
Преди години(дано не чете тук жената) съм водил и любовници. Нямали са оплакване, на тема хигиена преди и след основната цел на посещението на извънградската къща, ако ме разбираш ;)
И друг път съм го казвал, че за да е чист човек, не е важна само силата на струята, а това колко често се къпе и как се изкъпва. Щото 69-та година в щатите, къпеха хипарите с пожарникарски маркучи, ама въпреки силната струя, чист хипар никой не е виждал.
mangas82 - помощник
Благодаря на всички за изказаните мнения!Явно няма монофазен проточен бойлер които да става и за нормално къпане през зимата.
EDI - майстор
За мен тези проточни са загубена история.До сега не съм срещнал такъв, който да предпочетат пред обикновен.
  • 1
  • 2

Тема "Проточен бойлер за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: