• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jujo_si - специалист
Здравейте,

Пода в банята ми го правят за 2ри път поради объркан наклон и имам няколко въпроса

1) банята е с подово отопление поради това предния майстор остави 2мм фуга, сега чета че по сайтовете пише даже минимум 3-4мм фуга да се остави ако има подово, а новия майстор казва че оригиналната фуга била 1мм и било достатъчно - според мен не е прав, как мислите
2) предния майстор винаги слагаше лепилото с гребен а новия го гледам че понякога просто лепи 2 топки и поставя плочката - това нали не е правилно, трябва ли да настоявам винаги да слага лепилото с гребена
3) на стената беше сложена мрежа и върху нея бяха залепени плочките, сега като се махна цокъла плочките паднаха заедно с мрежата, според новия майстор няма нужда да се слага нова, тук дали е прав, според мен може да се сложи нова мрежа за цокъла за да хване здраво иначе ще има много голям слой лепило, как мислите
4) Лепилото което преди беше ползвано е Мармодом FLS 1000 суперфлекс заради подовото, новия майстор казва че не било хубаво искал да слага с Rofix, прав ли е, според мен няма голяма разлика в лепилата а и не мисля че Мармодом е лоша марка защото целия апартамент е направен с Мармодом FL 100 и тоалетната с FLS 1000 и няма никакъв проблем. Моля кажете кои марки са хубави за суперфлекс лепило.
5) Колко време след като се налепят плочките може да се стъпва по тях, имайки предвид че температурата през деня е около 8-10 градуса а нощем пада до 3-4. В сградата е топло но апартамента не се отоплява в момента и не съм сигурен колко градуса е.
6) И последно: за пода лепилото е суперфлекс FLS 1000 за стената същото ли се слага същото или е трябва да е FL100 флекс лепило. Нямам добър спомен мисля че стария майстор беше казал че и на пода и на стената ще ползва суперфлекс, но моля кажете как се прави.

Моля да ми отговорите и да ми дадете насока
Весели празници и благодаря
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разбира се, че супер флекс лепило е по-добро от просто флекс лепило. За марките не мога да кажа. Забрави за лепило на топки, особено на пода.
Новият ти майстор някак измислен изглежда
jujo_si - специалист
Моля да отговорите за мрежата, трябва ли да се сложи нова мрежа преди да се слагат новите плочки
jujo_si - специалист
чет дек 24, 2020 11:59 amchapara написа:
А основата е.......
стената отзад е тухла и вар от 50те години
беше сложена червена мрежа твърда и като се махна цокъла се махна и мрежата и остана пак на вар а отдолу тухла.
и той това го маже с бетонконтакт боро розов и смята да реди без мрежа
Sandman - специалист
Дълбокопроникващ грунд, шпакловка с мрежа, хидроизолация и плочките. Аз поне така бих направил при такава основа.
jujo_si - специалист
чет дек 24, 2020 12:45 pmSandman написа:
Дълбокопроникващ грунд, шпакловка с мрежа, хидроизолация и плочките. Аз поне така бих направил при такава основа.
А стената да се прави с този грунд Боро Бетонконтакт преди шпакловка грешка ли е, майстора грунда вече го е сложил по стената
Прикачен файл:
Boro-Betonkontakt.jpg
Boro-Betonkontakt.jpg (43.27 KиБ) Видяна 1586 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 24, 2020 4:42 pmjujo_si написа:
А стената да се прави с този грунд Боро Бетонконтакт преди шпакловка грешка ли е, майстора грунда вече го е сложил по стената
Boro-Betonkontakt.jpg
Този грунд мажеш върху бетон, за да хване новият гипс.
Не можеш да налееш акъл на майстор...
На стара хоросанена мазилка ти трябва дълбокопроникващ грунд.
Но вече си грундиран.
Притиснат си от времето ли?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трябваше да пишеш във старата си тема... както и да е.
Минали са три месеца, не щеш ли да звъннеш на първия майстор, да го видиш жив ли е, оправили ли са се проблемите му и да довърши банята?
jujo_si - специалист
чет дек 24, 2020 5:02 pmn_a написа:
Трябваше да пишеш във старата си тема... както и да е.
Минали са три месеца, не щеш ли да звъннеш на първия майстор, да го видиш жив ли е, оправили ли са се проблемите му и да довърши банята?
Искам да ти кажа че никой не иска да се хване да го оправи а времето си минава, човека дето беше писал там не е от пловдив и каза че ще дойде след време ако не намеря никой и ако е за кратко с пътуване, а то не е толкова закратко.

този дойде като препоръчан майстор, от къде да го знам че елементарни неща бърка, всъщност той си е направил сметка че може да го направи през куп за грош по най бързия начин като спести една камара операции. Ще си освободя 3 дена и ще му вися на главата и всички неща ще бъдат спазени оттук нататък. И ако имате идея може ли да се поправи грешката с грунда кажете. Или ако не е толкова фатална да продължаваме нататък.
  • 1
  • 2

Тема "Преправяне на под на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: